Povadlá Kobra uštkla dvakrát v oslabení

Praha - Docela unikátní zápas odehráli hokejisté HC Řisuty na ledě posledního celku II. ligy-západ - Kobry Praha. Tři a půl minuty před koncem tam zachránili alespoň remízu, aby na nájezdy outsiderovi podlehli 4:5.

15.1.2011

Brankář Řisut Jan Pospíšil.Foto: Bohumil Kučera

Unikátní byl duel v tom, že hosté dostávali neskutečné branky. "Nejdřív ubráníme celé oslabení, můžeme puk vyhodit, ale neuděláme to a dostaneme gól. A druhou a čtvrtou branku dostaneme ve vlastní přesilovce," hromoval kouč Řisut Jan Novotný.

Zprvu se přitom nezdálo, že půjde o dramas penaltovým koncem.V polovině 6. minuty poslal hosty do vedení Kos a poté, co Dušek ve druhé části vyrovnal, vrátil brzy hostům náskok Sedláček. Jenže přišel první zásah Kobry v oslabení a do třetího dějství vstupovaly oba celky na stejné startovní čáře.

Lépe se odpíchla Kobra a dvěma trefami vedla dvanáct minut před koncem už 4:2. Blamáž ještě Řisuty odvrátily, když samy udeřily v oslabení dorážkou Landy, jemuž při forčekingu hodně pomohl Kos. Ten se pak tři a půl minuty před koncem podílel i na vyrovnávací trefě Scherzla.

Prodloužení nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. Domácí kulometčíci proměnili všechny a překvapení bylo na světě

Více o zápase na Kobře i hromech a blescích kouče jana Novotného čtěte v pondělním vydání Kladenského deníku (17.1.).

Kobra Praha - HC Řisuty 5:4 nn (0:1, 2:1, 2:2). Branky a nahrávky: 24. Dušek, 35. Georgiev (Kocman), 46. Dušek (Růžek), 48. Louzek, roz. náj. Holý - 6. Kos (Landa, Scherzl), 33. Sedláček (Kraus), 51. Landa (Kos), 57. Scherzl (Kos).

15.1.2011

Krimimix: Rozbitá výloha, vykradené auto i opilá cyklistka

Trenér kladenské U19 Brabec má ze sezony obavy

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna.

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.