Řisutští vedli už 3:0 a Klatovy střídaly brankáře Tvrdíka za Ježe. Kdo v tu chvíli mohl tušit, že na konci třetiny se budou měnit gólmani i na druhé straně. Po dvou trefách uzdraveného Maxy a přesilovkovém gólu Holuba bylo srovnáno. "Neumím si vysvětlit, proč jsme se po dvou rychlých gólech sesypali," přiznal kouč Eduard Novák.

Za gólmana Nováka putoval do brankoviště Schwamberger, jenž ale nastupující spanilou jízdu hochů z Pošumaví nezastavil, stejně jako minutová početní výhoda dvou hráčů (3:4). "Nakoplo nás, že jsme v podstatě šli do druhé části za stavu nula nula, stejně jako přečkané oslabení tři na pět," konstatoval klatovský kormidelník Petr Kořínek.

Jeho svěřenci ve druhém dějství natáhli šňůru vstřelených gólů na šest a čtvrtá nejlepší defenziva soutěže se mohla do zásoby červenat. Hegenbartovo snížení v polovině poslední třetiny už nemohlo odvrátit konec série, v níž domácí osmkrát v řadě bodovali.

"K tomu není co říct, tak špatné utkání jsme už dlouho neodehráli," poznamenal Novák. Domácí měli v závěrečném dějství dost možností vrátit se do zápasu. "Podržel nás ale brankář a my si pak zápas pohlídali," dodal klatovský kouč.

HC Řisuty – SHC Maso Brejcha Klatovy 4:7 (3:3, 0:3, 1:1)
Branky: 8., 9. Melka, 5. P. Fiala, 49. Hegenbart – 12., 18. Maxa, 13. Holub, 21. V. Fiala, 26. Setíkovský, 37. Špaček, 60. Geltner. Vyloučení: 10:8 + V. Fiala (K) OT. Využití: 0:2.
Řisuty: Novák (18. Schwamberger) - Mádl, Sedláček, Babický, Aschenbrenner, Čížek, Čermák, Fiala - Scherzl, Melka, Landa - Bezouška, Kos, Hegenbart - Hoffmann, Hlusička, Bláha - Lapáček, Krégl.
Klatovy: Tvrdík (9. Jež) - Švík, J. Straka, V. Fiala, Špaček, Geltner, Setikovský - Holub, M. Straka, Klaus, Kuželík, Hobl, Pavlis, Hauer, Maxa, Dorňák, Kocman, Tureček, Dvořák.