Buldoci si hned v úvodu vytvořili několik vyložených příležitostí, v 6. minutě hosty dokonce zachránila tyč. V dalším průběhu zápasu se nehrál hokej, který by přítomné diváky přehnaně rozehřál, přesto to byl domácí Kos, který v přesilovce přesně tečoval Mádlovo nahození a svým patnáctým gólem otevřel střelecký účet.

Ve druhé části měli řisutští hokejisté řadu dalších dobrých příležitostí, ale skórovat dokázal pouze Landa. Po polovině duelu se tak prosadila i Roudnice. Přesilovou hru využil střelou od modré Kala.

„V té chvíli nám bylo určitě nejhůř,“ přiznal po utkání domácí kouč Jan Novotný. Jeho svěřenci sice diktovali tempo hry i nadále, ale kapitán Mádl trefil ve velké šanci jen konstrukci a ještě hůře nakládali se svými možnostmi jeho spoluhráči. Rozuzlení přišlo až necelých pět minut před koncem, kdy kotouč do sítědotlačil novopečený otec Hegenbart.

„Nemáme zase takové mužstvo, abychom si mohli říci, že každého bez problémů přejedeme. Ke všem zápasům musíme přistoupit na maximum a pokud se nám herně tolik nedaří, jako dnes, musíme to zlomit bojovností, což se naštěstí podařilo,“ oddechl si Novotný.

Ten našel ještě jednu příčinu toho, proč se jeho mužstvo tentokrát prosazovalo složitěji. „Nefungovala rolba a ta náhradní není až tak kvalitní, takže ten led byl příšerný. To je vždy lepší pro mužstvo, které se zaměřuje hlavně na defenzivu,“ vysvětlil.

HC Řisuty – HC Roudnice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Branky: 14. Kos (Mádl), 21. Landa (Wolf, Scherzl), 56. Hegenbart (Kos) - 34. Kala (Kalivoda).Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 130.