„Možná si kluci podvědomě mysleli, že se nic nemůže stát,“ připustil trenér vítězů Jan Novotný.

V Roudnici v první třetině hosté třikrát vedli, ale domácí dokázali vždy srovnat. Naposledy to bylo po dvaadvaceti vteřinách druhé části. „Dvě třetiny jsme se nedokázali vyrovnat s nadměrně tvrdou hrou soupeře, která byla místy za hranicí pravidel,“ mínil Jan Novotný, jenž se zlobil na svoji elitní první formaci. Svůj minizápas prohrála 0:3. „To se nesmí stávat, aby první pětka takhle propadla,“ čílil se kouč.

Na druhé straně mohl být spokojený s hrou dalších řad. Víc pak s druhou, která se v poslední třetině postarala o všechny tři góly.

„Mladíci nás tím vlastně zachránili,“ prohlásil Novotný, jehož svěřenci si z Roudnice odvezli stejně jako v první čtvrtině základní části vítězství 6:3.

Roudnice n. L. – Řisuty 3:6 (2:3, 1:0, 0:3).

Branky: 10. Jakeš, 18. Kutlák, 21. Novák – 2. Bláha, 16. Bezouška, 19. Landa, 49. Klaus, 51. Wolf, 59. Bláha.