Rytíř Jakub Strnad: Nesmíme plašit

Kladno - Bez jednoho dne to byl rok, kdy hokejisté Kladna podlehli na svém ledě v přípravě pražské Slavii 1:9. V úterý s Pražany také prohráli.

22.8.2017

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 0:2, přípravné utkání 22. 8. 2017Foto: Deník / Bohumil Kučera

Oproti loňsku mnohem mladší Rytíři padli 0:2. "Ani jsme si na ten hororový zápas před utkáním nevzpomněli," uvedl útočník Jakub Strnad, který poprvé mezi dospělými nastoupil s kapitánským céčkem. "Premiéru jsem si ale představoval jinak," přiznal.

Kladno doma poprvé v letních utkáních kapitulovalo až po 95 minutách, kdy Kopřivu překonal Furch, o necelé dvě minuty se střelou do horního rohu prosadil i Kolařík, jenž určil konečnou podobu skóre. Nic na něm nezměnila ani kladenská power play.

"Největší problém máme vypracovat si šanci, chybí nám i důraz v předbrankovém prostoru," mínil Strnad s tím, že byť jde stále jen o přípravu, neustáli v hlavách dva slepené góly. "Neměli jsme plašit a dál hrát svoji hru. To se musíme naučit," mínil.

Nejlepší byla z pohledu domácích první třetina, ve které měli dobrý pohyb a také pár šancí. "Tak chceme hrát, scházely tomu jen góly," posteskl si.

O ty se  stará především jiný forvard - Jan Kloz, jehož do utkání nepustila nemoc. Dosud skóroval ve všech zápasech.

Kladno - Slavia 0:2.

Branky: 35. Furch, 37. Kolařík. Vyloučení: 1:2, bez využití. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0.
Kladno: Kopřiva – Hořava, Matula, Lenďák, Zelinger, Štindl, Kehar, Veber, Štich – Tůma, Kubík, Schildhabel - Kružík, Machač, Redlich - Pekr, Kaut, Strnad - Lorraine, Svedlung, Bláha.

22.8.2017

Sokol Hostouň - Sportovní sdružení Ostrá 1:0 (0:0) Pen: 7:6, Divize B, 24. 9. 2017
46

Hašek dva body bral, škoda ale tyček

Zatímco přímo na Mírovém náměstí se odehrávaly různé kulturní akce, stochovské sportovní areály zaplnily pouťové atrakce.
37

Letošní stochovské Svatováclavské posvícení je už minulostí

Velvarská defenziva opět za jedničku

Kladno - Divizní Velvary v posledních pěti utkáních pouze jednou inkasovaly.

Na kladenské haldě se jelo o letenku do Malajsie

Kladno /FOTOGALERIE/ - Na kladenské haldě se v pátek a sobotu uskutečnilo druhé kolo závodu offroadových aut Bohemian Offroad Challenge 2017. Jedná se o soutěž, ve které je úkolem posádek projet připravené sekce upravenými terénními vozy v co nejkratším čase.

Lhota: proti Berounu s Bednářem

Kladno - Je to potvrzené. Do nedělního utkání krajského přeboru proti Berounu nastoupí fotbalisté Lhoty i s útočníkem Romanem Budnářem!

Také na Kladensku rozsvítili lidé světla nad bunkry

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Na mnoha místech republiky se v sobotu 23. září rozsvítila světla nad bunkry. Jednalo se o stejnojmennou dobrovolnickou akci věnovanou k výročí všeobecné mobilizace československé branné moci 1938. Nejen vyznavači vojenské historie, ale i další účastníci akce se v sobotu v podvečer sešli u bunkrů, nejčastěji v okolí svého bydliště, aby společně rozsvítili světlo nad řopíkem.