Nedělní utkání začalo před rekordní návštěvou 850 diváků ze strany na stranu za vynikající atmosféry.

Ve 2. minutě se dostal do úniku hostující Lacina, ale Malý vyrazil kotouč pravým betonem. V čase 3:48 už Sršni udeřili: Malý rozjel akci, na jejímž konci přesně vymetl šibenici Vaňousovy brány Pomichálek – 1:0. Druhá branka domácích borců padla v 8. minutě, když Hemský přesně zpoza brány našel Floriána – 2:0.

Hostům se opět nedařily přesilovky stejně jako v sobotním mači: Sršni si v oslabení dělali, co chtěli, a Hemský neproměnil dvě tutovky! A jakmile skončila přesilovka, vyslal Pomichálek chytře Hemského, který zavěsil pod padajícího Vaňouse – 3:0. První část už se pak dohrála před brankou Slaného.

Slánští udeřili po vstupu do druhé části jako v sobotu: v čase 21:03 snížil skóre Eitler – 3:1. V následné přesilové hře nepřekonal Vaňouse z blízka Hemský. V dalším oslabení Sršňů ujel slánské obraně Prachař, ale brankář hostí jeho střelu vyrazil. Ve 29. minutě vyslal Pomichálek rychlíka Kraučuka a Vaňous opět lovil puk z brány – 4:1.

Ve 33. minutě najel Kišš za bránu, našel Prachaře, který napálil jen Vaňouse. Domácí si tvořili jednu šanci za druhou a diváci se skvěle bavili.

Ve třetí třetině zahrozil až ve 45. minutě Florián, který tečoval Bláhovu střelu těsně nad bránu Slaného. V přesilové hře domácích předvedla skvělou kombinaci druhá lajna, kterou zakončil do prázdné brány L. Muras – 5:1. Za dalších dvacet vteřin tečoval za záda Vaňouse ránu Veselého Mizera a stav na světelné tabuli už ukazoval 6:1.

V 53. minutě hráli Sršni přesilovku, ve které si vytvořil velkou šanci Kišš, jenže puk do prázdné brány nezasunul. Poté Malý krásně vyslal do samostatného úniku Pomichálka, který však vyprášil Vaňousovi lapačku. Stav 6:1 už neplatil v 56. minutě, kdy Bláha zavezl puk do třetiny a našel přesně střílejícího Kišše – 7:1. Osmou branku přidal v 59. minutě Hemský, kterému branku připravil Florián.

Půl minuty před koncem ještě Florian tvrdou ranou protáhl brankáře hostí, což ale na výsledku a postupu Sršňů do finále nic nezměnilo.

Branky: 4. Pomichálek (Florian, Malý), 8. Florián (Hemský, Kraučuk), 17. Hemský (Pomichálek, Heřmanský), 29. Kraučuk (Pomichálek) 49. L. Muras (Kraučuk, A. Jelínek), 49. Mizera (Veselý), 56. Kišš (Bláha), 59. Hemský (Florián) – 22. Eitler (Jaroš). Rozhodčí: Čáp. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 850. Třetiny: 3:0, 1:1, 4:0.
Kutná Hora: Malý – Kadlec, Jančařík, A. Jelínek, Florian, Heřmanský, Veselý – Hemský, Bláha, Florián – Pomichálek, L. Muras, Kraučuk – Kišš, Mizera, Prachař.
Slaný: Vaňous – Málek, Spilka, Řehoř, Šilhavecký, Šťastný – Šelicha, Průcha, Pavlík – Škripko, Frolík, Hnátek – Hybš, Eitler, Lacina – Jaroš, Kobilka, Kiribuchi.