Zápas se Spartou měl první dvě třetiny parádní úroveň odpovídající postavení soupeřů v tabulce. Ve třetí části už jasně dominovali domácí, kteří ale prohrávali od 22. minuty. Sparta skórovala výborným Mertou v oslabení.

Ve 28. minutě vyrovnal obránce Steigauf a důležitý druhý gól přišel ve 45. minutě, kdy kapitán Doskočil krásnou přihrávkou vyzval ke skórování Hammerbauera. Z následné rány se už Pražané nevzpamatovali. V ukázkově sehrané přesilovce jim ji zasadil Sekáč - 3:1.

Šestigólový koncert vítězů narušila jen přesilovková trefa Dvořáčka na 5:2. Početní výhody šly v závěrečném dějství k duhu i domácím, kteří v nich zaznamenali tři góly.

HC Geus Okna Kladno - Sparta Praha 7:2 (0:0, 1:1, 6:1).
Branky: 28. Steigauf, 45. Hammerbauer, 50. Sekáč, 51. Strnad, 55. Doskočil, 59. Stach, 60. Butor - 22. Merta, 57. Dvořáček. Vyloučení: 5:8, využití 3:1, v oslabení 0:1.

1. Kladno 35 24 2 3 6 157:96 79
2. Slavia 35 24 3 1 8 124:76 79
3. Sparta 35 24 2 1 8 161:92 77
4. Vítkovice 35 23 3 1 8 161:84 76
5. Liberec 35 24 2 0 9 131:82 76
6. Zlín 35 23 1 3 8 130:68 74
7. Ml. Boleslav 35 20 6 0 9 127:92 72