Tribuny ve finále rozjásal Procházka

Kladno - Poprvé hokejisté Kladna ztratili, z ledu ale poraženi neodešli. Ve 3. kole extraligy přehráli v prodloužení gólem Procházky Třinec. Kladenští tak mají na kontě osm bodů, stejně jako loni po první čtvrtině základní části!

14.9.2008

Jan Tomajko kontroluje situaci u mantinelu. Foto: Josef Procházka

Kladno – Třinec 3:2 pp

Třinec dlouho nedal Kladnu gól. Než překonal gólmana Středočechů, uplynulo dlouhých 144 minut. Návod tkvěl v bleskovém přečíslení. V 17. minutě ho neomylně zužitkoval Kováčik. Domácí dlouho naráželi na skvělého Vojtka. Zlikvidoval nájezd Tenkráta, bez hokejky si poradil také se střelou Hájka ze začátku druhé části.

V jejím začátku ale měli Kladenští velký tlak, jenž vyústil ve vyrovnávací branku Tenkráta. Hostům vrátila náskok přesilovka. Po závaru se ve 33. minutě se ocitl puk před Květoněm a odkrytou bránou.

Dobrou možnost vyrovnat mělo Kladno ve 47. minutě, Nádašdi byl faulován, Kalla však při trestném střílení na Vojtka nevyzrál. Když v nájezdu neuspěl ani Tenkrát, zkusil to Nádašdi z dálky. Ve středním pásmu se opřel do puku a vehnal ruměnec do Vojtkovy tváře. Byl to zároveň první gól Kladna z hole obránce.

Potřetí mohl dostat Třinecké do vedení Martynek, jenž v oslabeni selhal na Kopřivovi. „Byla to největší naše šance rozhodnout,“ litoval kouč hostů Antonín Stavjaňa.

Víc možností strhnout vítězství na svoji stranu ale měli domácí, kteří tak učinili až v 18. vteřině prodloužení, kdy tribuny rozjásal Procházka. „Chválím tým za bojovný výkon, i když se nám v koncovce nedařilo, hráli jsme až do konce a vydolovali i druhý bod, řekl domácí asistent Petr Kasík.

O jeden méně má Třinec. „Podle průběhu hry ale mužstvo cítí, že bod je pro něj málo,“ doplnil Stavjaňa.

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 1:0
Muž zápasu: Tenkrát
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Skrbek, Hořava – M. Procházka, Patera, Diviš – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenér: Müller.
Třinec: Vojtek – Výtisk, Sekeráš, D. Seman, Malec, Andersons, Gureň, Lojek – Tomík, D. Moravec, Balej – D. Květoň, Peterek, Martynek – Polák, Polanský, Kováčik. Trenéři: Stavjaňa.
Branky a nahrávky: 23. Tenkrát (Kalla), 49. Nádašdi (Procházka), 61. Procházka (Patera) – 17. Kováčik (Polanský, Polák), 33. Květoň (Malec). Rozhodčí: Jeřábek - Pavlovič, Bádal. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 41:32. Diváci: 3249.

14.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Křišťálová Lupa 2017

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Prázdniny jsou v Mateřské škole Hrdlív ve znamení náročné rekonstrukce. Nový školní rok zahájí děti už v novém.
12

Oprava hrdlívské mateřinky spěje do finále

V Braškově se hrálo a vzpomínalo

Braškov – Oslavy devadesátin braškovského fotbalového klubu se nakonec vydařily, byť počasí nevěstilo nic dobrého. Bouře z pátku na sobotu pomuchlala připravené přístřešky pro hosty, které pořadatelé ve spolupráci s hasiči stihli dát do začátku žákovského turnaje do pořádku.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

V Unhošti hořelo v průmyslovém areálu, sklad hnojiv byl v ohrožení

Unhošť /OBRAZEM/ - V úterý odpoledne vyjížděli hasiči k požáru do Unhoště. V průmyslovém areálu hořela hromada dřevěných palet. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že hoří zhruba tři stovky palet s tím, že se požár rozšířil také na sousední budovu skladu hnojiv.

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Region - Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.  Pojďme si tedy představit několik receptů na její zpracování v kuchyni vyzkoušeli jste už třeba patizonový nákyp?