Co Třinec doma půjčil, rychle inkasoval zpátky

Kladno - Navnaděni výsledkem z Mladé Boleslavi se hokejisté Kladna chystali v nedělním utkání extraligy na soupeře podstatně silnějšího. A mistrovský Třinec kvality prokázal. To, co Rytířům v první čtvrtině na svém domácím ledě půjčil, rychle inkasoval zpět. Byť výsledek 2:6 je pro Středočechy trochu krutý, po většinu duelu totiž sahali po lepším skóre.

6.11.2011

Radek Bonk v jedné ze svých šancíFoto: Josef Procházka

Kladno dokonce nad Oceláři vedlo, když v úvodu druhé třetiny protlačil za Vojtkova záda svůj bekhend Lukáč. Jenže paradoxně právě začátek druhého dějství byl pro Rytíře nejhorší pasáží v utkání. Vyrobili během pár minut tolik chyb, že Třinec nakonec tři potrestal. A vedení 3:1 už nepustil.

Domácí trenéry mrzela další mizérie při vlastní přesilovce. Po Boleslavi ztrestal kladenskou chybu v početní převaze tentokrát Adamský, a přestože byl faulovaný, se štěstím a zásahem bránícího Kafky Cikánka překonal. Bylo to 1:2.

Cikáneksice udivoval zákroky lapačkou, ovšem po zemi byl zranitelný. Třetí gól mu takhle dal Bonk, byť byl puk tečován bruslí jednoho zhráčů před bránou. Platnost potvrdil videorozhodčí.

Kalla sice pěknýmšvihem po bulysnížil ještě do druhé pauzy, nalil tím týmu dávku naděje, ale Třinec třetí třetinu zkušeně odbránil, počkal si na vlastní přesilovku a tu rychle Hamplem využil.

Pak ještě poražené dvakrát dorazil pěknými kombinacemi. Zakončovali opět Hampl a po něm ještě mladík Rufer.

Hlasy trenérů:

Zdeněk Vojta (Kladno):
"V první třetině se hrál hokej, který se musel líbit. Sice jsme šli do vedení, ale prakticky po pár desítkách vteřin jsme udělali dvě chyby, soupeř vyrovnal, a když přišel další gól Třince při naší přesilovce a hosté zvýšili na 3:1, bylo téměř rozhodnuto. Tlačili jsme se sice do gólu, ale soupeř prokázal svoji velkou šikovnost v osobních soubojích, v zakončení i při proměňování šancí, a zaslouženě vyhrál."

Pavel Marek (Třinec): "Jsme velmi šťastní, že si vezeme z Kladna tři body. Přijeli jsme s velkým respektem, protože Rytíři hrají velice dobře. Podle mého názoru to byl vyrovnaný zápas a my jsme byli při něm šťastnější. Nakonec jsme vyhráli sice velkým rozdílem, ale ten určitě neodpovídá průběhu hry."

Jaký byl rozdíl v přesilovkách obou celků? Sledovali jsme pečlivě, výsledky čtěte v pondělním Kladenském deníku (7.11.)

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 2:6 (0:0, 2:3, 0:3). Branky a nahrávky: 21. Lukáč (Hovorka, Kalla), 37. Kalla (Knotek) –22. Hrňa (Polanský, Klimenta), 26. Adamský (Zíb), 33. Bonk (Hudec, Hampl), 48. Hampl (Zíb), 57. Hampl (Peterek, Hrňa), 60. Rufer (Ostřížek, Orsava).Rozhodčí: Hrubý, Polák – Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2715.

Kladno: Cikánek – D. Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, Majeský, Mir. Dvořák – Bicek, Patera, Kuchler – Hovorka, Lukáč, Kalla – Eberle, Bělohlav, Kafka – Valský, Knotek, Bílek. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Třinec: Vojtek – Hrabal, Zíb, Cartelli, Hudec, Richter, Lojek – D. Květoň, Bonk, Hampl – Havel, Peterek, Adamský – Klimenta, Polanský, Hrňa – Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Hokejová extraliga – 20. kolo:

HC Slavia Praha – HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:0, 0:2), Bílí Tygři Liberec – PSG Zlín 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0), HC Sparta Praha – HC Mountfield Č. Budějovice 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 – 0:0), HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:0, 2:0, 1:3), HC Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 0:2, 3:0), Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 2:6 (0:0, 2:3, 0:3), HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0).

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska!

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.