Konec /roku/ dobrý, všechno dobré

Kladno – Hokejisté Kladna a Litvínova mají pro rok 2011 hotovo. Do toho s dvanáctkou na konci půjdou s veselejší myslí domácí borci, kteří předehrávku 35. kola extraligy vyhráli 5:0 a v tabulce se protáhli o bod před svého soka na osmé místo. Hosté tak doplatili na kocovinu po výhře nad Třincem.

29.12.2011

Rytíři Kladno - HC Litvínov 5 : 0, 35. kolo ELH 2011-12, hráné 29.12.11Foto: Josef Procházka

U domácích to ze začátku utkání nevypadalo, že by se z té své vánoční vyspali. Severočeši totiž mohli litovat, že v úvodu utkání, který Kladno odfláklo jako den předtím na Slavii, promarnili Černoškem aHujsou tutové možnosti. Vedení 1:0 v první přestávce tak bylo pro domácí Rytíře víc než výborným vysvědčením.

Zařídil ho Patera, jenž v samotném závěru dvojnásobné početní výhody střílel po Kallově přihrávce do prázdné branky (15.).

V závěru úvodní části rozlítili diváky soudci Hodek a Homola, když nejprve po právu vyloučili Tomana, přehlédli však šest Litvínovských na ledě, a vzápětí, kdy Frolíkova střela zranila v obličeji Drtinu, dlouho otáleli s přerušením hry. Drtina nakonec v úvodu druhé části nastoupil, nikoli však hodně chybující a dvakrát vyloučený Toman.

Na druhou třetinu se bude snažit Litvínov rychle zapomenout. Kladno v ní třemi brankami zápas rozhodlo. Hosté sice měli pár nadějných situací, ale trefovali se pouze Rytíři.

Gól na 2:0 byl opět do prázdné klece, když navrátilec do sestavy Lepine vybídl ke skórování Melku, ten však akci ještě vyšperkoval přihrávkou na Eberleho (26.).

Třetí branka domácích byla poměrně laciná, poněvadž Dragounův bekhendový pokus Volke nečekal (32.). Vzápětí přenechal místo mezi tyčemi Fraňkovi, ani on však třetinu s čistým kontem nedokončil.

V oslabení soupeře sice Bickovi lapil ránu po samostatné akci, volně ležící kotouč ale pohodlně dopravil do sítě kanadský bek Lepine (36.), pro něhož to byl první gól v dresu Rytířů!

Během přestávky si nejeden příznivec Kladna připomněl poslední vzájemný zápas v Litvínově, kdy po 40 minutách Rytíři vedli 4:1, aby zápas nakonec prohráli. Severočeši i tentokrát naznačili své možnosti. Opět si vytvořili slušné šance, ale Chábera si své třetí čisté konto musel zasloužit při nájezdu Hanzla i ranách Frolíka či Kubáta.

Na druhé straně vracel Eberle Melkovi přihrávku z druhé třetiny, avšak špatně. Uspěl až výborný Látal, který dokončil akci Lukáče (56.).

Jiří Kučera (Litvínov): Hlavní rozdíl byl v efektivitě zakončení. My jsme se málo tlačili do gólu, přitom šance jsme měli. Ale hráli jsme to moc na krásu. Gólmany jsme po třetím gólu nestřídali kvůli výkonu, ale spíš aby mužstvo dostalo nějaký impuls.

Petr Tatíček (as. Kladno): Už jsme doma potřebovali vyhrát, když už se to nepovedlo minule s Boleslaví Tam jsme to pokazili my a stejně jako Litvínov dnes nedali gól. Za výkon i výhru hráčům děkuji. Dnes bylo rozhodující, že se nám povedlo využít přesilovku pět na tři, byl to základ úspěchu. Drtina měl naštěstí chránič na zuby a puk mu rozbil pouze ret, proto mohl pokračovat.

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 15. Patera (Kalla, Majeský), 26. Eberle (Melka, Lepine), 32. Dragoun (Kalla, Hovorka), 36. Lepine (Bicek), 56. M. Látal. Rozhodčí: Hodek, Homola - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2650.

Kladno:
Chábera - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, Posmyk - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, M. Látal - Eberle, Melka, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov:
Volke (32. Franěk) - Stříteský, Kubát, Brejčák, Jareš, Černošek, Kousalík, od 50. navíc Pojkar - Kubinčák, V. Hübl, Hanzl - Majdan, Černý, Trávníček - Frolík, Hujsa, Jenáček - Smolka, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a V. Lukeš.
29.12.2011

Útočník Roman Bednář.

Lhota nemá dost. Přivedla i Romana Bednáře!

Nedělní nehoda ve Zvoleněvsi
9

Ve Zvoleněvsi havarovala řidička, její auto skončilo v poli

OBRAZEM: Na vodárně zněla tvrdá muzika

Stochov - Zhruba dvě stě fanoušků opravdu tvrdé muziky si nenechalo ujít sobotní Vodárnafest. Na pódiu se vystřídaly harcorové a punkové kapely Satisfucktion, pořádající domácí E.O.S., dále Projekt Parabelum, Senzorshit, Meresiew, Emphatic a Stuck in Mind.

Den na rybářské baště v Unhošti se vydařil

Unhošť /FOTOGALERIE/ - Český rybářský svaz Unhošť uspořádal v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se konalo v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Střední Čechy /OBRAZEM/ - Miro Žbirka, MIG 21, Václav Neckář, No Name, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow, Vypsaná fiXa - legendy české populární hudby vystoupily v sobotu na louce pod hradem Okoř. Konal se zde oblíbený letní hudební festival.

Gólman Slaného Michal Sedlák se nudil

Slaný - Fotbalisté Slaného po těsné porážce v úvodním utkání nového ročníku krajského přeboru v Horkách vstřelili první branku v sezoně v 5. minutě zápasu se Semicemi, kdy proměnil pokutový kop kapitán Galbavý. Jeho tým nakonec vyhrál lehce 4:0.