VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zelenka: V těžkých časech musíme držet spolu

Kladno – Spolupracovník Kladenského deníku Marek Pirner si pozval k rozhovoru jednoho z hlavních aktérů hokejového Fanklubu HC Kladno – Jaroslava Zelenku. Povídal si s ním o hlavně o aktuální situaci v kladenském hokeji.

25.5.2011
SDÍLEJ:

Jaroslav Zelenka (druhý zprava) na archivním snímku kladenského fanklubuFoto: Foto: archiv/ Rudolf Muzika

Internetovou výzvu zatím podepsaly necelé čtyři tisíce lidí. Existuje nějaká kontrola co se týče nesmyslných údajů apod., aby vše neztrácelo význam?

Průběžně tabulku podpisů sledujeme, duplicitní či nesmyslné podpisy mažeme. Úplná kontrola není v našich silách, ale jakousi vypovídající hodnotu to snad má. Snad lidé pochopí, že nejde o to kolikrát se kdo podepíše, ale že zjišťujeme možný potenciál a rozsah kladenské fanouškovské obce, se kterým by se dalo dál pracovat…

Zachycujete například podpisy z řad hráčů či známých osobností?

Ano, průběžně to sledujeme, výhledově bychom chtěli tyto osobnosti zkusit zapojit aktivněji do našeho dění. Zatím ale není čas ani kapacita to zkoumat podrobněji, vývoj celé situace si to zatím nakonec ani nežádal, ale určitě to chceme udělat…

Jaký je cíl této podpisové podpory, jste spokojeni s počtem podpisů?

Cílem mělo být zjistit rozsah a sílu kladenské fanouškovské obce a zkusit takto získat „mandát“ pro případná další vyjednávání nebo akce. Celá situace kolem kladenského hokeje však nabrala kýžený směr velice rychle a vlastně ani nakonec jakékoliv větší nátlakové akce nebyly potřeba, za což jsme rádi.

Téměř s jistotou by se měl klub změnit na akciovou společnost, ve které bude mít město částečný podíl. Můžeš nějak osvětlit co tato změna přinese?

Vypadá to spíše na spol. s r. o. Změnu přinese hlavně rozložení struktury a podílu mezi město a rodinu Jágrů, případně jiné subjekty. Důležité bude personální složení managementu klubu. Určitě by měla být ošetřena a omezena možnost prodeje klubu nebo extraligové licence do jiného města. Veškeré změny, které budou směřovat k progresivnější a profesionálnější organizaci klubu vítáme.

Mluví se o padesáti miliónech od města, jako jednorázovou částku pro příští sezonu. Neohrozí nto podle vás plánovanou rekonstrukci stadionu? Výjimka platí už jen pro dvě sezony a pomoct od města též znamená zpomalení potřebných oprav apod…

Určitě to může rekonstrukci zpomalit a asi zpomalí, v tuhle chvíli je ale důležitější, že hokejový klub bude fungovat na Kladně dále. V opačném případě by totiž ani žádná rekonstrukce možná nebyla potřeba…

Dá se i očekávat větší rozpočet v porovnání s uplynulou sezonou?

Myslím že to bude podobné. Otázkou ale je, co vše si vyžádá restrukturalizace.

Dokážete odhadnout aktuální šanci na vzdálené šéfování klubu Jaromírem Jágrem ml.?

Určitě bude mít hlavní slovo v zásadních situacích, supervizi nad klubem. Předpokládám ale, že zde bude fungovat management, který bude rozhodovat o běžných provozních a sportovních věcech.

Jakých jednání jste se jako zástupci fanklubu účastnili a jaké z nich zatím vidíte výsledky?

Veškerá jednání a naše kroky celkem obšírně popisujeme v článcích, které průběžně zveřejňujeme na webových stránkách. Zásadním výsledkem je, že zástupci města se vložili do jednání dříve než jsme předpokládali a nebylo potřeba vyvíjet větší úsilí či nátlak, aby se tak stalo. To kvitujeme. Výsledkem je dohoda mezi Jágrovými a městem o další spolupráci.

S jakými hráči Kladna jste aktuálně v kontaktu? Jsou třeba ochotni s vámi nějak spolupracovat a­pod.?

Jsme v kontaktu s celým A-týmem prostřednictvím Pavla Patery a spolupracujeme velice dobře.

Chtěl bych se teď více zaměřit na plánovaný happening. Dosud se akce typu autogramiád apod. na Kladně ignorovaly, přitom je to přece šance jak vzbudit větší zájem přijít na stadion, souhlasíte?

Chybí zde celá řada marketingových věcí a akcí pro veřejnost, na což dlouhodobě upozorňujeme a nabízíme v tomto naši pomoc. Co se týká přímo autogramiád, tak ty se mám pocit konají vždy v září na Den města, jestli však mají dostatečnou propagaci to je otázka…

Chtěli by jste i účast třeba kladenských hráčů z MS na happeningu? Resp. oslovíte je?

Pracujeme na tom, vypadá to nadějně, že se někteří zúčastní…

Jak by se z vašeho pohledu vyplatilo uspořádat například exhibici kladenských legend apod.?

Vyplatilo nebo nevyplatilo, to nevím. Je to dobrý nápad a určitě by stálo za pokus ho zrealizovat.

Přemýšlíte jen nad jednorázovou akcí nebo je to i podnět k tomu aby se vedení hokejového Kladna více zaměřilo na podobné styky s veřejností mimo stadion?

Průběžně podobné akce vymýšlíme i pořádáme, když cítíme, že si to situace žádá. Určitě by ale tyto aktivity měly přicházet více od klubu samotného. Chceme v tom spolupracovat.

Předpokládám, že vidíte do kladenského hokeje o něco víc než obyčejný fanoušek. Čím si vysvětlujete negativní reakce na kladenské vedení? Ať už jde o pana Jágra či pana Volfa?

Člověk na vedoucí pozici to nemá nikdy jednoduché. Navíc pokud je pod drobnohledem sedmdesáti tisíc odborníků (úsměv). Pozitivní reakce zaručí pouze dobrá práce managementu a sportovní úspěch A-týmu, který se však již dlouho nedostavuje… Roli v tom hraje/hrála politika, kterou je však nutné z tohoto eliminovat… Snad se to povede.

Zdá se, že pan Otakar Černý st. má velký zájem na zachování kladenského hokeje. Ovšem mluví se i o návratu jeho syna, který byl dosti kritizovaný. Není to přece jen, z pohledu veřejnosti krok zpět?

Nic překvapivého, pan Černý st. je znám jako velký kladenský patriot. Nemyslím, že by měl jiné zájmy než sportovní a prokladenské. Co se týká p. Černého ml. tak je lepší takový krok než přihlížet stěhování jinam. On ze své pozice zastupitele a radního má zásadní podíl na dohodě a urovnání situace. Nemáme zprávy, že by měl znovu ambice na pozici generálního manažera.

V minulých dnech ohlásil Martin Procházka návrat na led, ačkoliv se mluvilo o plánované rozlučce. Je to zatím první navrátilec, věděli jste o jeho záměru?

O tomto záměru víme pouze ze zpráv z tisku. Nám bylo již dříve řečeno, že zřejmě ukončí kariéru. Pokud by měl opět nastoupit, je samozřejmě otázka v jaké formě. My mu budeme přát jen to nejlepší.

Nejsou náznaky některých Kladeňáků, že by se rádi vrátili do Kladna? S Tenkrátem to nedopadlo, ale třeba Skrbek či Ton?

Nevíme o tom (kromě zmíněného Tenkráta, většina je pod smlouvami v jiných klubech). Bylo by to pěkné, je to naše velké přání vidět Kladeňáky zase pohromadě, jestli je to ale reálné není otázka pro nás…

Trošku odbočím od celkové krize, zajímá mě jak vidíte problémy s kontrolou vstupenek. Každá oficiální návštěva je pravidelně ochuzena o poměrně podstatné číslo a lidé co to způsobují, si tak na dvackách při každém zápase slušně přilepší. Proč podle tebe vedení nezkusí nějaké kontroly? Kdyby následovaly výpovědi, po pár zápasech by už tyto problémy přece logicky nebyly…

Ano to je dlouhodobý problém, který by vyřešily zřejmě pouze turnikety. Do chystané rekonstrukce se to asi nezmění. Je to však hlavně otázka přístupu a svědomí nejen biletářů, ale hlavně samotných diváků a fanoušků. Mělo by být pod jejich úroveň se takto vtírat a okrádat tím svůj klub.

Na závěr se zeptám, souhlasíte s Jaromírem Jágrem, že jeho návrat by řešil situaci jen prvních deset zápasů?

Myslím že jeho návrat by měl dlouhodobý efekt, je však důležité jaký tým by se poskládal kolem něj. Jeden hráč to nevyhraje, to je známá věc. Už jeho převzetí klubu by mohlo mít (a musí mít) pozitivní vliv na situaci.

Díky za rozhovor a práci fanklubu, protože zastupuje všechny fanoušky na Kladně a to s velkým úsilím.

Není zač, je potřeba držet při sobě hlavně v těchto těžkých časech. Snad bude brzy líp…

Marek PIRNER

25.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Publikum na Okoři

FESTIVAL OKOŘ: Hvězdnou sestavu doplní Marta Jandová a Eddie Stoilow

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Den na rybářské baště v Unhošti bude plný pochoutek a zážitků

Unhošť – Český rybářský svaz Unhošť pořádá v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se už potřetí uskuteční v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Na silnici mezi Veltrusy a Neratovicemi se srazila dvě auta

Mělnicko - Na silnici II/101 mezi Veltrusy ve směru na Neratovice se stala v pátek ve 13.25 hodin dopravní nehoda dvou vozidel. Na mostě nad dálnicí D8 se  srazilo osobní vozidlo s dodávkou.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 33. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

David Štich byl vidět, i když se nepral

Kladno – Také druhé přípravné utkání na ledě soupeře prohráli hokejisté Kladna 1:3.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení