Kladno - Nikdy nepatřil ke kanonýrům a v dospělých ho čekal teprve druhý zápas v kariéře. Přesto kladenský obránce Jan Piskáček málem rozhodl duel se Zlínem svými prvními dvěma góly v extralize. Jenže nakonec se radoval soupeř, který lacino v závěru vyrovnal Leškou a v nájezdech dominoval, jak to jen on umí.

21.9.2010 17

Nová posila Kladna - útočník Kafka ze SpartyFoto: Josef Procházka

Zápas navštívil i známý filmový režisér F. A. Brabec, ale nic tak špatného jako bylo první dějství by určitě nenatočil. Na obou mužstvech bylo až příliš vidět, že sezonu začala mizerně, tak byla hra opatrná. Vybočily z ní ale dva sólové nájezdy, které mohly karty rozhodit jinak. Jenže Vlach na Cikánka nevyzrál a v závěru třetiny dopadl Kalla proti Sedláčkovi stejně.

Kladno zdecimované zraněními muselo před utkáním domluvit ve Spartě hostování mladíků Kafky a Luňáka (junior Strnad se zranil v pondělním duelu juniorů ve Varech – otřes mozku) a hrálo dlouho kostrbatě. Navíc se zranil ještě Valský. Přesto šlo dvakrát do vedení právě díky Piskáčkovi. Na jeho bombu ze druhé třetině ještě odpověděl v závěru třetiny Zlín šťastným vyrovnáním Galvase (jeho nahození tečoval za Cikánka nešťastně bruslí Toman), ale v úvodu třetího dějství se Piskáček trefil podruhé. „Oba góly mi výbornou přihrávkou připravil Milan Toman. První byl vlastně jen střela, která sedla. A my chceme střílet co nejvíc. Druhý také padl po výborné přihrávce, klec byla prakticky odkrytá,“ popsal letní navrátilec ze zámoří.

Aktivní Kladno mohlo náskok potvrdit hlavně při šanci Kuchlera, ten byl ale faulován Vlachem, jenž po návratu z trestné lavice mohl srovnat v nájezdu tří hráčů na jednoho. Nepotrestal, ale domácí vyrobili minutu a půl před koncem další minelu, nechali před Cikánkem volného Lešku a ten si poradil mazácky. „Tu akci máme s Martinem Hamrlíkem nacvičenou, jenomže jsem viděl, že forhendem to nepůjde, proto jsem si puk přehodil na behkend a vyšlo to,“ usmíval se.

V prodloužení se snažily oba celky, smutný byl ale hlavně kladenský Melka, jenž během jediného střídání těsně přestřelil prázdnou bránu a vzápětí klepl o břevno.

Nájezdy zahájil opět Leška povedenou kličkou, po něm uspěl i Hamrlík. Látal s Bělohlavem na Sedláčka nic nevymysleli, a tak brali Buldoci jen bod. „Bohužel, pokud chceme vyhrát, musíme udržet stanovenou taktiku po celé utkání, což jsme u vyrovnávací trefy Zlína neudělali. Místo toho dva hráči napadají za soupeřovou brankou,“ hněval se asistent kouče Petr Kasík.

Kladno – Zlín (0:0, 1:1, 1:1). Branky: 29. Piskáček (Toman, Kalla), 44. Piskáček (Toman, Kalla) – 40. Galvas (Rachůnek, Sýkora), 59. Leška (Hamrlík, Balaštík), roz. náj. Leška.Rozhodčí: Hribík, Šír – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváků: 2084.

Kladno: Cikánek – Drtina, Toman, L. Procházka, Šmach, Mnacjan, Piskáček – Látal, Patera, Eberle – Valský, Kalla, Melka - Bělohlav, Knotek, Kuchler – Vlček, Gengel, Kafka.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Galvas, Kučný, Míka, Bořuta, Řezníček, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler – Sýkora, Rachůnek, Důras - Kubiš, Sivák, Vlach – Záhorovský, Balán, Čech.

21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 17

Auto se i s popeláři zřítilo z desetimetrového srázu.

U Libušína se zřítil popelářský vůz ze srázu, dva lidé jsou zraněni

V Kladně Dubí se srazil ford motorku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Lhota nemá dost. Přivedla i Romana Bednáře!

Lhota – „Posila jako hrom, už to mohu potvrdit. Těšíme se na něj,“ řekl kouč fotbalistů Lhoty Zdeněk Kudela, jehož tým loví na startu nového ročníku krajského přeboru posilu za posilou. O kom tentokrát mluvil? O Romanu Bednářovi!

Ve Zvoleněvsi havarovala řidička, její auto skončilo v poli

Zvoleněves - /FOTOGALERIE/ Při projíždění obce Zvoleněves nezvládla v neděli v podvečer mladá šoférka řízení a se svou červenou Škodou Felicií vjela do příkopu, kde se auto převrátilo přes střechu a skončilo na kolech v bramborovém poli. Informaci o nehodě potvrdil Kladenskému deníku policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

OBRAZEM: Na vodárně zněla tvrdá muzika

Stochov - Zhruba dvě stě fanoušků opravdu tvrdé muziky si nenechalo ujít sobotní Vodárnafest. Na pódiu se vystřídaly harcorové a punkové kapely Satisfucktion, pořádající domácí E.O.S., dále Projekt Parabelum, Senzorshit, Meresiew, Emphatic a Stuck in Mind.