HC RI okna Zlín – HC Geus okna Kladno 4:6

Kladenští nastoupili do zápasu s odvážnou taktikou, která jim dlouho vycházela. Co je však po první třetině mrzelo, že vedli jen 3:2. Už ve 3. minutě dorazil sváteční střelec Kuchler za Murína pokus Stielera, za chvíli pak zvýšil ze sólíčka M. Procházka.

A když domácí Galvas vykřesal pro domácí Berany naději ranou od modré, zaútočilo Kladno znovu. V akci byli autoři prvních dvou tref, jenže M. Procházka se už podruhé neradoval – zastavila ho tyčka.

Ovšem Kuchler hrál skvělý zápas a po pasu Nováka v sólu volil podobné zakončení, jako předtím Procházka – přesnou ránu pod horní tyč. Bohužel hned za chvíli odpověděli také Berani. Hamrlík v přesilovce dobře vypálil a Köhler Kopřivou vyraženou ránu uklidil do sítě.„Podali jsme vynikající výkon. Věděli jsme, že se ve Zlíně vyhrává jen ztěžka. Rychle získané vedení nám hodně pomohlo,“ potvrdil trenér Kladna Zdeněk Müller.

Ve druhé části hosté výtečně bruslili, Zlín se skoro nedostal do tlaku a naopak měl co dělat ve vlastním pásmu. Nejblíž zvýšení byla dvojice dorážejících Horna – Novák a poté Hájek, jenž těsně nedosáhl na přihrávku Patery.

Zato závěr třetiny se stal pro Kladno hororem. Pouhé tři vteřiny před klaksonem využil Leška přesilovku po parádní souhře s Köhlerem. Kladno posté v sezoně inkasovalo.„Domácí perfektními přesilovkami zápas zdramatizovali Vzpomněli jsme si na minulé utkání ve Zlíně, kdy jsme zde také vedli 2:0 a nakonec odjeli s porážkou. Většinu zápasů nezvládáme v posledních třetinách, proto jsme rádi, že jsme se tentokráte nesesypali,“ oddechl si Müller.

To už hrály oba celky oslabeny o F. Čecha a P. Hořavu, kteří se utkali v pořádné bitce. Kladenský borec se po špatném úvodu chytil, ale nakonec na body podlehl.

Jenže Kladenští nezvládli ani nástup do dějství třetího. Leškovu šanci ještě přežili, ale pak ujel Balán, skončil sice na zadním mantinelu, ale stihl ještě najít Záhorovského, který u tyčky o Kopřivův beton protlačil puk do brány – 4:3. Naštěstí pro hosty Míka fauzloval Kallu a těsně před koncem přesilovky se Kladnu vyplatilo prodloužení hostování dvojky z Ústí. Novotný skvěle objel padajícího beka a předložil pálícímu Novákovi – 4:4.

A to ještě nebyl konec. Necelé tři minuty před koncem přihrál M. Procházka na modrou Hájkovi, jeho střelu Murín neudržel a Patera lišácky bekhendem vstřelil pátou branku! Na výhře Kladna už nic nezměnil ani drtivý nápor domácích v závěru a tyčka, kterou bombou nastřelil Andrašovský. Naopak Patera opět bekhendem při power-play pečetil skóre na 4:6.

„Za stavu 4:3 nám velmi uškodila přesilovka Kladna. To byl zlomový moment celého zápasu. Kdybychom hráli v pěti, soupeře bychom do brankových příležitostí nepouštěli. Vyrovnávající gól srazí každé mužstvo psychicky dolů. Následně jsme inkasovali smolnou pátou branku, po které jsme se již na obrat nezmohli,“ pokrčil rameny trenér Venera.

Zlín tak nepotvrdil pozici nejlepšího týmu v domácím prostředí. „Prohráli jsme na domácím ledě, proto nemůžeme být s konečným výsledkem spokojeni. Po celý průběh zápasu jsme hráli poměrně aktivně. Vytvořili jsme si hodně příležitostí, vstřelili jsme z nich čtyři branky. Po této stránce můžeme být spokojeni, bohužel nám nepřálo štěstí,“ smutnil domácí kouč.

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Záhorovský, Balán, Andrašovský - M. Pšurný, Roman Vlach, F. Čech.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, V. Kameš, Novotný, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - V. Novák, Frolík, Stieler - Horna, Kalla, Bělohlav - Valský, Čurilla, Kuchler.

Branky: 9. Galvas (Leška), 17. Köhler (Hamrlík), 40. Leška (Köhler), 42. Záhorovský (Balán) - 2. Kuchler (Stieler), 7. M. Procházka (Diviš), 16. Kuchler (Novák), 46. Novák (Novotný, Hájek), 58. Patera (Hájek, M. Procházka), 59. Patera (Hájek). Rozhodčí: Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc F. Čech (Z) a P. Hořava (K) 5+DKU. Využití: 2:1. Diváků: 4651. Třetiny: 2:3, 1:0, 1:3.