VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

20.2.2016

Pustina na kladenském náměstí. Štáb přijel v noci

Kladno - Lidé z okolí kladenského náměstí Edvarda Beneše se v úterý večer po 22. hodině nestačili divit. Na náměstí začaly najíždět vozy plné policistů, ale také televizní techniky. Jak se Kladenskému deníku povedlo zjistit, konalo se zde natáčení nového českého seriálu z produkce HBO Europe s názvem Pustina.

16.2.2016

Polonahé Múzy na oponě se vrátily zpátky do divadla

Kladno – Prakticky ve stejné podobě jako naši předci uvidí návštěvníci Městského divadla v Kladně historickou oponu, jež má název Práce, spořivost, věda a umění. V roce 1929 ji divadlu slavnostně darovala Městská spořitelna u příležitosti svého výročí. Jejím autorem je malíř, ilustrátor, jevištní a kostýmní výtvarník Josef Wenig. Opona byla v pondělí po déle než půlročním restaurováním opět pověšena nad jeviště kladenského divadla.

15.2.2016

V kladenském domě kultury se koná už čtvrtý Retro ples

Kladno – Zásadní akce plesové sezony, dobové róby, skvělá výzdoba, bohatá tombola a hvězdné vystoupení skupiny Boney M, která je nejlepším evropským revivalem této slavné kapely. Již čtvrtý Retro ples se v kladenském kulturním domě uskuteční v pátek 19. února od 20 hodin.

14.2.2016

Na kole spolu objeli svět. Teď dorazí do Kladna

Kladno – Na kole okolo světa – Jak první Češka objela svět. Takový je název besedy s promítáním, praktickými tipy, návody a doporučeními od známých cyklonadšenců Lucie a Michala Jonových, kterou do svého programu zařadila Městská knihovna Kladno. Uskuteční se ve čtvrtek 18. února od 18 hodin v čítárně na náměstí Sítná. Vstupné je zdarma.

11.2.2016

V Horním Bezděkově má masopust dlouhou tradici

Horní Bezděkov – Zábavný, bohatý, tradiční a především velmi rozmanitý. Takový bývá už řadu let masopustní průvod v Horním Bezděkově. Jeho dlouhá novodobá tradice zde začala před třinácti roky. Ovšem masky ve vesnici řádily třeba i v osmdesátých letech. Letošní masopust se uskuteční v sobotu 20. února a všichni se mají opět na co těšit.

8.2.2016

Dřeváci pokřtili první cédéčko

Kladno - Countra kapela Dřeváci se hlásí spíše ke Slanému, přestože někteří členové jsou z Kladna a okolí. A když Dřeváci, nemohlo být jinak, než křtít první cédéčko s vlastní tvorbou v kladenském country klubu Dřevák. A povedlo se. První třetina patřila oslavenci. Zazněly všechny skladby, co na nosiči jsou. Obrovská romantika ve skladbách Cesta přede mnou a Můj milý si zasloužily aplaus.

7.2.2016

Divadlo Lampion uvede první letošní premiéru

Kladno – Pohádku z pera písničkářky Radůzy uvede v sobotu 13. února v 17 hodin premiérově kladenské Divadlo Lampion. Pohádka má název Uhlíř, princ a drak. Představení je určeno divákům od pěti let věku.

1.2.2016

V Mayrovce se uskutečnil velký masopust s desítkami masek

Vinařice - Hudba, masky, zabijačkové speciality, pivo, ale také koně a velbloudi. Takový byl velký masopust, který se v sobotu odpoledne uskutečnil v areálu Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Jednalo se o čtvrtý ročník této lidové slavnosti.

25.1.2016

Klip písničky Patrona z války měl v sále světovou premiéru

Kladno – Jedna z nejúspěšnějších současných kladenských kapel – Gladly S.W., spojila svůj páteční koncert ve zcela zaplněném sále restaurace U Meisnerů se slavnostní premiérou nového klipu ke skladbě Patrona z války. Pro skupinu ho zrežíroval, sestříhal a především natočil její dvorní kameraman Oldřich Pokorný.

19.1.2016

Luděk Švorc slaví narozeniny výstavou a křtem nové knihy

Kladno – Neuvěřitelné pětasedmdesáté narozeniny slaví tento měsíc kladenský fotograf a spisovatel Luděk Švorc. Jeho čtyři dekády dlouhou uměleckou a novinářskou práci připomíná výstava Ohlédnutí ve Středočeské vědecké knihovně Kladno. Do šestnáctého února si mohou zájemci ve vitrinách prohlédnout Švorcovy knížky či jeho publikace fotografii nebo pohádek.

17.1.2016

Kladenský fotograf Jiří Michl vystavuje v muzeu snímky hudebníků

Kladno - Tváře a emoce. Takový je název výstavy kladenského fotografa Jiřího Michla ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně, která byla slavnostně zahájena ve čtvrtek večer.

16.1.2016

Myslivecký ples se do Kladna vrací po dlouhých třiceti letech

Kladno – Myslivecké bály a plesy patří k těm nejvyhlášenějším. Kladeňáci, kteří se jich chtěli zúčastnit, ale museli vyjíždět do okolních obcí. Poslední ples myslivců se totiž v Domě kultury na Sítné konal v roce 1986. Nyní se sem po dlouhých třech desetiletích vrací.

26.12.2015

Kladenští písničkáři zahrají k Vánocům v Divadle Lampion

Kladno – Michal Koberstein, Jan Loněk a Karel Pazderka. Tři nesourodí kladenští hudebníci a písničkáři se v sobotu 26. prosince od 18 hodin sejdou v Divadle Lampion, aby sourodě zahráli a potěšili na druhý svátek vánoční své publikum. Tři Kladeňáky podle jejich slov spojuje žánr, který s písničkářstvím v těchto končinách úplně nesouvisí, a to je jazz. Písničkářský jazz, jazzové standardy a radost pohybovat se v jazzových harmoniích.

24.12.2015

Narodil se Kristus Pán si v lánském kostele zazpíval i prezident Miloš Zeman

Lány - V kostele Nejsvětějšího jména Ježíš v Lánech se uskutečnil vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Chorus Laneum. Mezi posluchači nechyběl ani prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. Miloš Zeman se v závěru akce přidal ke zpěvu tradiční vánoční koledy Narodil se Kristus Pán.

23.12.2015

Kladenští Beatles zahrají tradiční vánoční koncert

Kladno/ROZHOVOR/ – Hudba legendárních The Beatles před Vánoci rozezní Dům kultury na Sítné v Kladně. Už tradičně tam 23. prosince, čili dnes vystoupí kladenská kapela Beatles Revival. Jejich frontman Luděk Maulis má legendární Brouky prý odmalička spojené s Vánoci. Ačkoliv s životním stylem hvězd nesouhlasí, jejich písničky mu vždy byly inspirací. „Už jako dítě jsem cítil, že je v nich něco extra," řekl zpěvák a na další otázky odpověděl v rozhovoru.

22.12.2015

Před zlatou nedělí si Kladeňáci zařádili s Horkýže Slíže

Kladno/FOTO/ - Oblíbená slovenská kapela Horkýže Slíže má v Kladně početnou fanouškovskou základnu. O tom svědčí také sobotní předvánoční koncert v kladenském domě kultury, na který dorazilo zhruba 700 fanoušků. 

15.12.2015

Exponáty nového muzea hraček děti zaujmou a dospělé do dětství vrátí

Velvary – Parní stroje, vláčky, autíčka, stavebnice a nejrůznější hry jsou k vidění v novém Muzeu hraček ve Velvarech. Slavnostně bylo otevřeno v areálu Děkanského dvora na Třebízského náměstí v sobotu odpoledne.

15.12.2015

Třetí díl pohádek o myšácích zpestří dětem Vánoce

Kladno - Třetí díl pohádek o myšácích Chloupkovi a Zoubkovi dokončil kladenský spisovatel Luděk Švorc. Publikaci před Vánocemi vydalo nakladatelství Halda. Koupit je ji možné v infocentru na pěší zóně, ve Středočeské vědecké knihovně nebo prodejně Kanzelsberger

AKTUALIZUJEME
9.12.2015

Stovky lidí zazpívaly koledy také na Kladensku a Slánsku

Kladensko – Ani odpolední zatažená obloha a déšť neodradily stovky lidí na Kladensku a Slánsku, aby se ve středu večer opět po roce zúčastnily akce Česko zpívá koledy. Ta se už pátým rokem v adventním čase koná pod patronací regionálních Deníků, tedy i Kladenského deníku.

8.12.2015

Pojďte si společně zazpívat koledy

Kladensko – Nesem vám noviny. Narodil se Kristus Pán. Půjdem spolu do Betléma. Jak jsi krásné, neviňátko. Pásli ovce Valaši. Pět známých koled. Ve středu večer se na náměstích, návsích, ve školách, hospodách, domovech pro seniory a dalších místech po celé republice, ale i v zahraničí, sejdou desítky tisíc lidí, aby si je společně zazpívaly. A nakonec přidají oblíbenou písničku Vánoce, Vánoce přicházejí.

28.11.2015

Lampion dnes v premiéře uvádí České Vánoce Josefa Lady

Kladno – První premiéru 66. sezony dnes v 17 hodin uvede kladenské Divadlo Lampion. Jsou jí nové vánoční pohádky s názvem České Vánoce Josefa Lady.

21.11.2015

Kardinál Duka sloužil v Lánech mši za zdraví prezidenta Miloše Zemana

Lány - Do kostela Nejsvětějšího jména Ježíše v Lánech v pátek zavítala zhruba stovka lidí, včetně lánských dobrovolných hasičů a baráčníků. Nechyběla ani čestná stráž. Konala se zde slavnostní mše za zdraví prezidenta České republiky Miloše Zemana. Kardinál Dominik Duka se modlil také za oběti teroristických útoků a rukojmí v Mali, kde ozbrojenci přepadli hotel v hlavním městě.  

18.11.2015

Tři sestry a Krucipüsk odstartovali své keltské turné v Kladně

Kladno – Kelti české hudební scény, skupiny Tři sestry a Krucipüsk, vyrazili na své první společné turné po českých zemích, aby společně oslavili své 25. a 30. narozeniny. Kelti jedou Radegast tour 2015 je tady! Koncertní šňůra začala v pondělí v Kladně před více jak 1200 návštěvníky.

9.11.2015

Otevření divadla se odkládá, premiéra Tančírny nebude

Kladno – Otevření kladenského divadla se odkládá kvůli nedokončené rekonstrukci o několik měsíců, vedení divadla proto zrušilo zkoušky představení Tančírna. Režisér Dodo Gombár má totiž 
v dalších termínech nasmlouvanou jinou práci. Premiéra představení v opravené budově původně měla být v lednu.

8.11.2015

Michael Hanke si letos z Czech Press Photo odnesl dvě ocenění

Kladno – Michael Hanke se v soutěži Czech Press Photo může pochlubit nevídanou statistikou. Všechny soubory, které dosud do soutěže nominoval, byly vždy oceněny. Ani letos tomu nebylo jinak. V kategorii Umění a zábava získal druhou cenu za soubor Šachy (turnaje mládeže) a čestné uznání za soubor Letecký den. Michael Hanke je rodák z Kladna, v současné době žije v Berouně.

2.11.2015

Koná se poslední koncert projektu Francouzsko-české hudební sezony

Kladno – Kladenský symfonický orchestr, člen České asociace neprofesionálních, komorních a symfonických těles, člen evropské a světové federace orchestrů, s dirigenty Karlem Procházkou a Vlastimilem Marešem, pořádá ve své 113. koncertní sezoně pro všechny milovníky hudby poslední koncert projektu Francouzsko-česká hudební sezóna.

25.10.2015

Zpěvačka Radůza četla, hrála a zpívala kladenským gymnazistům

Kladno - Desátý ročník čtenářského maratonu se v noci z pátku na sobotu konal v jedné ze tříd kladenského gymnázia. „Studenti se sejdou ve dvacet hodin a střídají se v předčítání až do osmé hodiny ranní. Kromě toho si povídáme o knihách a noc proložíme promítáním jednoho kvalitního filmu. Letos si účastníci maratonu vybírali z titulů Oněgin, Zamilovaný Shakespeare a Kupec benátský," popsala akci knihovnice školy Marcela Šmejkalová.

9.10.2015

Část oblíbené pěvecké soutěže SuperStar natáčeli v Kladně

Kladno – Fenomén pěveckých soutěží – SuperStar opět zaplavila televizní obrazovky. Pravidelní diváci si nemohli nevšimnout, že část pořadu se natáčela v Kladně. Konkrétně v průmyslové zóně někdejší Poldovky. Na soutěžící v největším středočeské městě čekala dvě vyřazovací kola.

8.10.2015

Jedenácté Lidické zimní večery zahájil hudebník Josef Vejvoda

Lidice – Lidické zimní večery tvoří divadelní představení, poezie, koncerty a především velmi oblíbené pořady Křeslo pro hosta. Jsou to kulturní akce výjimečné nejen atmosférou, ale také ojedinělým místem, jelikož se konají v sále Lidické galerie a jejich pořadatelem je Památník Lidice v čele s ředitelem Miloušem Červenclem.

4.10.2015

Festival Děti na srdci se věnuje kontaktnímu rodičovství

Kladno - Barevný šátek, spokojené spící miminko a usmívající se maminka. Kouzlu nošení svých dětí v šátku či ergonomickém nosítku propadá stále více rodičů. Trend kontaktního rodičovství dorazil do České republiky a maminky v Kladně rozhodně nejsou výjimkou. Důkazem toho je pozítří začínající festival Děti na srdci, jehož hlavní pořadatelkou je mladá maminka ročního syna Tomáška Veronika Petráková z Kladna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení