VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

31.10.2016

Středočeská vědecká knihovna v Kladně se oblékla do trampského hávu

Kladno – Kdo zavítal v pátek do Středočeské vědecké knihovny v Kladně, mohl si zde pochutnat na tlačence, guláši, chlebu ze sádlem nebo utopencích. Netradičně se zde točilo i pivo. Důvodem byl Den Středočeského kraje, do něhož se knihovna už pojedenácté zapojila. Letos na téma trampingu.

23.10.2016

Den Středočeského kraje v knihovně bude pestrý

Kladno – Na den vzniku samostatného československého státu 28. října připravila Středočeská vědecká knihovna v Kladně již tradiční Den Středočeského kraje.

21.10.2016

Hokejová pohádka. Sen kluka, že bude jako Jarda Jágr

Kladno – V minulých dnech se v českých knihkupectvích objevila nová pohádková knížka Jana Žáčka, která úzce souvisí s Kladnem, zdejším hokejovým klubem a především s Jaromírem Jágrem. Jmenuje se Hokejová pohádka a je o malém klukovi, který miluje hokej a proto se rozhodne nahradit v reprezentaci na Světovém poháru v Kanadě svůj idol – Jágra, poté, co se se dozví, že Jarda hrát nebude. Autor knihy odpověděl na několik otázek Kladenského deníku.

18.10.2016

Tuchlovické Havelské posvícení se vydařilo

Tuchlovice – Vyhledávané tradiční Havelské posvícení v Tuchlovicích si nenechalo ujít nejen mnoho místních obyvatel, ale i přespolních.

17.10.2016

Podzimní sítenský potok nabídl pořádnou porci country

Kladno – Sobotní festival Podzimní sítenský potok se odehrál v příjemném a akusticky velmi dobrém sále Domu techniky na Sítné. V hodinových blocích postupně představila moderátorka odpoledne Soňa Machová šest kapel.

12.10.2016

Ocenění Středočeský Kramerius získala dobrovolná knihovnice Pavlína Pacholíková

Kladno – V letošním roce jíž popáté obdrželo pět nejlepších dobrovolných knihovníků ze Středočeského kraje ocenění Středočeský Kramerius. Mezi nimi byla také Pavlína Pacholíková, která žije v Plchově a ocenění získala za kladenský region.

2.10.2016

FOTO: Senioři z Kladna slavili svůj den

Kladno - Program ke dni seniorů připravilo ve čtvrtek město Kladno spolu se Senior klubem Extra. V Domě kultury na Sítné bavili dříve narozené návštěvníky oblíbení Josef Laufer, Duo Kamélie, Milan Pitkin nebo Josef Zíma. moderátory večera byly Zdeněk Vrba a Kamila Uličová. Kladenské seniory přišel osobně pozdravit také primátor města Kladna Milan Volf.

14.9.2016

Divadlo se vysvléklo donaha a odhalilo plány na sezonu

Kladno - Kladenské divadlo 
v této sezoně uvede celkem devět premiér. Chce znovu do hlediště přitáhnout diváky, ale ne se jim podbízet.

13.9.2016

Kapela Gladly S.W. udělala radost svému fanklubu

Braškov-Valdek - Příznici trampské a country hudby se v sobotu sešli v Braškově-Valdeku při 6. ročníku festivalu Valdecký háj. Příchozí využili každého volného místa na trávníku, kde spočinuli buď na dece nebo nebo na donesených sedačkách. Skvěle se bavili všichni napříč generacemi.

13.9.2016

V kladenské knihovně najdete pavlače i pokrok

Kladno – Po skončení úspěšné výstavy Tesilky, knižní čtvrtky, embéčka … se Městská knihovna Kladno rozhodla v pátrání po rodinných pokladech pokračovat. Tentokrát se knihovnice, které společně výstavu připravily, ponořily hlouběji než do sklepů a vylezly výše než na půdu, aby shromáždily předměty denní potřeby z let 1900–1930.

13.9.2016

Kladenské kino Sokol opět ožívá, začíná zde filmové babí léto

Kladno - Po devíti letech se kino otevírá návštěvníkům, byť jen na několik večerů. Festival je součástí iniciativy za oživení kina a jeho rekonstrukci na multifunkční sál.

9.9.2016

Sobotní country festival Valdecký háj opět pomůže Vendule

Braškov – Valdecký háj. U čtenářů Kladenského deníku je v posledních letech nejoblíbenější akce roku, alespoň, co se výsledků hudební ankety Otík týká. Její šestý ročník se uskuteční nadcházející sobotu od 13 hodin v areálu Háje 
v Braškově-Valdeku. Jedná se o nadační festival country a trampské hudby. Loni ho podle pořadatelů navštívilo kolem čtyř tisíc lidí.

8.9.2016

Komáří vypalovačky duněly „ze mlejna“ u Berounky

Kladno – Ten starý mlýn zná na Kladensku kdekdo. Jmenuje se Valentův a v posledních letech se tady podnikání dařilo. I díky dětským divadelním představením či koncertům, jaké tady provozovatel Michal Link s úspěchem pořádal. Letos to bylo hlavně country a bluegrass s hvězdou léta Michalem Tučným revival, ale o minulém víkendu došlo i na čistý výtažek rockového extraktu. Ochutnávat dávala kladenská kapela Anopheles.

6.9.2016

Pohádkový les ve Stochově se líbil dětem i dospělým

Stochov – Před Domem kultury ve Stochově vítala v sobotu reprodukovaná hudba účastníky třináctého ročníku akce Pohádkový les. Tuto dobrodružnou stezku odstartovala v 9 hodin starostka města Miroslava Becherová spolu s vedoucí správního odboru Sylvou Filipovou.

6.9.2016

Žáky kladenské Základní školy Maltézských rytířů rozezpíval Pavel Helan

Kladno - Vlídný písničkář Pavel Helan zpříjemnil v pondělí začátek tohoto školního roku dětem z křesťanské Základní školy Maltézských rytířů v Kladně. Zazpíval jim v kročehlavském kostele a žáky svým působivým hudebním pásmem doslova strhl. Škola si zároveň připomněla koncertem pětadvacet let své existence.

30.8.2016

Ke slánskému Valníku neodmyslitelně patří styl punk

Slaný - Poslední prázdninový víkendse ve Slaném konal už 17. ročník známého open air punkového a rockového festivalu Valník. Akce byla opět po několika letech dvoudenní. V areálu letního kina vystoupila bezmála třicítka účinkujících.

29.8.2016

Festival Rendy Caise se konal na památku legendárního zvukaře

Kladno – Děda Mládek Illegal Band, kapely Semtex, Heuréka, New Rebels, Gladly S.W., Four Promile, Michal Tučný revival Plzeň či oblíbení Jaroslav Samson Lenk, Wabi Daněk a Tomáš Linka. To nabídl sobotní druhý ročník festivalu v zámecké zahradě na památku legendárního kladenského zvukaře spojeného nejen s kapelou Hop Trop – Rendy Caise. Ten zemřel v únoru loňského roku.

23.8.2016

Bára Poláková hlásila už na Okoři, jak moc se těší do Kladna

Okoř – Hektické léto prožívá herečka a dneska už i hodně populární zpěvačka Bára Poláková. S manželem, hercem Pavlem Liškou, vychovají už téměř rok dcerku Ronju, herečka navíc natáčí film se svou opravdu velkou rolí a do toho stíhá vystoupení při letních festivalech. V sobotu zpívala rodačka 
z Kolína pod zříceninou hradu Okoř

18.8.2016

Brutus zahraje ve Kvíčku

Slaný - V pátek 19. srpna dorazí do Slaného legendární rakovnická skupina Brutus v čele s nestárnoucí ikonou této kapely Sašou Pleskou. Koncert se bude konat na hřišti ve Kvíčku za místní sokolovnou.

18.8.2016

Na kladenské Sletiště po roce opět zavítá oblíbený Kinematograf bratří Čadíků

Kladno – Již po desáté navštíví Kladeňáky pojízdný Kinematograf bratří Čadíků, který zakotví v areálu Sletiště před nově zastřešenou tribunou.

17.8.2016

Festival na Okoři. Z Kladna vyjedou mimořádné autobusy

Kladno, Okoř - Na šestnáctý ročník legendárního hudebního festivalu Okoř slibuje předpověď krásné letní počasí. Zahájí ho nadcházející sobotu ve 14 hodin Ewa Farná. Dále zahrají Xindl X, David Koller, Bára Poláková, Jaroslav Uhlíř a další.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

8.7.2016

Také v létě lze strávit několik hodin nad dobrou knihou

Kladensko - Letní prázdniny jsou v plném proudu. Slunné dny svádějí k tomu, abychom si lehli někam k vodě nebo do parku a strávili několik hodin nad dobrou knihou. Máme pro vás několik tipů od nakladatelství Albatros Media.

AKTUALIZOVÁNO
27.6.2016

Hudební anketa Otík 2015: Gladly S.W. nadále panují

Kladno – Je sečteno a podtrženo. V hudební anketě čtenářů Kladenského deníku Otík pro rok 2015 zvítězila v kategorii skupiny kladenská kapela Gladly S.W. Už počtvrté v řadě.

21.6.2016

Ďábel, tma i štěstí aneb tipy na čtení na léto

Kladensko - Nakladatelství Albatros Media přichází s další porcí čtení, které se může hodit právě před letní dovolenou jako tip na poklidné prázdninové chvíle.

15.6.2016

FOTO: Oslavy 700 let od první zmínky o obci Cvrčovice

Cvrčovice - Oslavy 700 let od první písemné zmínky o obci v zemských deskách z roku 1316 se ve Cvrčovicích uskutečnily první červnový víkend. Zahájeny byly dopoledne v obecním úřadu otevřením výstavy dobových fotografií. Výstava je zde k vidění až do 20. června, vždy v úředních hodinách.

6.6.2016

FOTO: Kladenským dvorkům svítily hvězdy nad Syslím údolím

Kladno - Tisíce lidí v sobotu a neděli zamířily do jindy poklidné čtvrti Podprůhon. Důvodem bylo konání v pořadí už 34. ročníku festivalu hudby, umění a setkání pod širým nebem Kladenské dvorky. Ten letošní se nesl ve znamení vzpomínek na spisovatele Františka Stavinohu, který v letech 1975-1985 v kladenském Podprůhonu žil a čerpal zde své náměty.

3.6.2016

Bazárek Pele-mele aneb Všehochuť je v Dobešce

Slaný -  Galerie Dobeška sídlící v přízemí bývalé slánské radnice na Masarykově náměstí ve Slaném je v těchto dnech otevřena všem, kteří chtějí přispět na dobrou věc. Dobročinný bazárek zde potrvá až do soboty 4. června. Pořádají ho společně Jaroslava Broulíková z Kreativního světa s Jitkou Slavíkovou na podporu letní akce s názvem Lidický dvůr.

2.6.2016

Letošní Kladenské dvorky budou mít rekordní počet vystavujících

Kladno - Malebná čtvrť Podprůhon bude
o víkendu opět po roce patřit umělecké výstavě pod širým nebem. Letos se koná 
její 34. ročník.

1.6.2016

Votvírák slaví 10. narozeniny. Návštěvníci se oblečou do žluté

Milovice - Festival Votvírák, který tradičně otevírá festivalovou sezónu, oslaví 10. narozeniny. Program s časy uvnitř.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení