VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.5.2016

Po padesátce bude Brutus slavit výročí každý rok

Kralupy - Pro frontmana kapely Brutus, která zahrála na Paloučku, nejsou Kralupy nad Vltavou cizím městem. Saša Pleska pracuje přes čtyřicet let v místním provozu, kde se vyrábí kapalný kaučuk. A když je doma, stačí vyhlédnout z okna, a továrnu má přímo před sebou. Bydlí totiž v Lobečku na Šachovnici.

27.5.2016

V areálu muzea Památníku Lidice se koná výstava kosatců Květy pro Lidice

Lidice - Desátý ročník výstavy kosatců - irisů s názvem Květy pro Lidice byla ve čtvrtek zahájena ve výstavní síni Pod Tribunou v areálu Památníku Lidice.

25.5.2016

Festival Country a Bluegrass nad Berounkou se koná v sobotu

Račice – Třetí ročník charitativního hudebního festivalu Country a Bluegrass nad Berounkou se uskuteční tuto sobotu 28. května v kempu pod Račicemi. Stejně jako v předchozích letech bude jeho výtěžek věnován pro dobrou věc. Letos je určen organizaci S.O.S. Andělé Rakovník.

25.5.2016

Třebichovické máje roztančily celou obec

Třebichovice – V mnoha vesnicích Kladenska se v květnu konají lidové slavnosti – máje. Výjimkou nebyly o víkendu Třebichovice, kde se do oslav zapojuje řada nadšenců, zejména z místního ochotnického spolku Třebivadlo a také mládež.

21.5.2016

Kapela Anopheles startuje letní sezonu

Kladno – V pořadí osmatřicátou sezonu vystupování zahajuje kladenská rocková skupina Anopheles. V sobotu 21. května se svým fanouškům představí v rámci Kladenského pivního festivalu na náměstí Starosty Pavla.

20.5.2016

Den pro Zahradu se koná v pátek. Návštěvníkům zahrají herci Švandova divadla

Kladno – Druhý ročník charitativní akce Den pro Zahradu začíná dnes v 15 hodin. Areál kladenského poskytovatele sociálních služeb pro postižené klienty v ulici Heleny Malířové bude otevřen přátelům, kamarádům, známým i veřejnosti. Návštěvníky čeká odpoledne se spoustou zábavy a legrace.

16.5.2016

HLASUJTE! Kladenský Otík 2015: Kategorie Zpěvačka

Hlasovat můžete prostřednictvím tištěných kuponů a také na internetových stránkách Kladenského deníku do pondělí 13. června.

16.5.2016

HLASUJTE! Kladenský Otík 2015: Kategorie Skupina

Hlasovat můžete prostřednictvím tištěných kuponů a také na internetových stránkách Kladenského deníku do pondělí 13. června.

16.5.2016

HLASUJTE! Kladenský Otík 2015: Kategorie Kulturní počin 2015

Hlasovat můžete prostřednictvím tištěných kuponů a také na internetových stránkách Kladenského deníku do pondělí 13. června.

16.5.2016

HLASUJTE! Kladenský Otík 2015: Kategorie Zpěvák

Hlasovat můžete prostřednictvím tištěných kuponů a také na internetových stránkách Kladenského deníku do pondělí 13. června.

16.5.2016

Otík se po roce vrátil. Dejte hlas svým oblíbeným hudebníkům

Kladensko - Hlasovat můžete prostřednictvím tištěných kuponů a také na internetových stránkách Kladenského deníku do pondělí 13. června.

14.5.2016

Světoznámý výtvarník Oldřich Jelínek přijal pozvání do Slaného

Slaný - /ROZHOVOR/ Galerie Ikaros ve Slaném manželů Hruškových, přivítala tento týden dalšího vzácného umělce. Pozvání přijal český malíř, grafik, ilustrátor, spolupracovník filmu a autor několika filmových plakátů, Oldřich Jelínek.

2.5.2016

Komár Anopheles si svoje křídla od čarodějnického ohně nepřipálil

Kladno – Několik stovek dětí a dospělých vyrazilo v sobotu večer na fotbalové hřiště TJ Baníku Švermov, kde se konala oslava pálení čarodějnic. Tradičně doprovázená kladenskou rockovou skupinou Anopheles (pozn.: komár přenášející malárii) a nově také pohádkou Dlouhá, Široká a Bystrozraká v podání Divadelního spolku Taška Kladno.

27.4.2016

Pátý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů zná své vítěze

Kladno – O víkendu 22. až 24. dubna se v divadle Lampion uskutečnil už pátý ročník přehlídky amatérského divadla Kladno. Soutěžní i nepostupové přehlídky se zúčastnilo celkem jedenáct souborů různého zaměření složených z herců různého věku a zkušeností.

25.4.2016

Rakovnický keramik Václav Vágner vystavuje v lánském muzeu

Lány - Průřez své tvorby i novinky představuje na své výstavě v Muzeu T. G. M. v Lánech ke svému životnímu jubileu rakovnický keramik Václav Vágner.

22.4.2016

Instalatérem proti své vůli aneb Jak se stát redaktorem

Kladensko- Na psaní knih není nikdy pozdě. Příkladem je dlouholetý novinář Zdeněk Tvrdek ze Pcher. Ve svých jednaosmdesáti letech nyní vydal v regionálním nakladatelství Jiřího Červenky svou první knihu s názvem Instalatérem proti své vůli aneb Jak se stát redaktorem. Ilustroval ji Slaňák Jan Fanta. Zájemci si ji mohou publikaci koupit například v knihkupectví ve Slaném.

22.4.2016

Stovky rytířů budou v sobotu bojovat v Libušíně

Libušín – V údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše a kostelíkem sv. Jiří v Libušíně u Kladna se v sobotu 23. dubna uskuteční 25. ročník největšího středověkého festivalu v České republice. Očekávána je účast přibližně dvou tisíc šermířů od nás i zahraničí, kteří program zakončí velkou a divácky atraktivní bitvou.

12.4.2016

Vyprávěj po Kladensku. Nabízí ho retrovýstava v knihovně

Kladno – Proč si to schováváš? Tahle jednoduchá otázka byla na začátku nápadu na výstavu „Tesilky, knižní čtvrtky, embéčka …", kterou si můžete prohlédnout v moderních prostorách sítenské pobočky Městské knihovny. Tehdy položená otázka knihovnice Lenky Kalousové mířila na záruční list k magnetofonu Tesla B41, který měla jedna z kolegyň založený ve své knížce.

11.4.2016

Je to tady! Nominujte oblíbené hudebníky do ankety Otík 2015

Kladensko – Šestý ročník oblíbené hudební ankety Kladenský Otík je na startu. Zatím alespoň na startu nominačním. Od dnešního dne mají čtenáři Kladenského deníku šanci po dobu dvou týdnů nominovat své oblíbené regionální interprety napříč hudebními žánry. Poté odstartuje hlasování v Otíkovi za rok 2015.

6.4.2016

Skupina Slza: Kladenské publikum bylo fantastické

Kladno – Kapela Slza, která se na scéně české populární hudby proslavila v roce 2014 songem Lhůta záruční, má již za sebou velké množství úspěchů. Jen málokdo by neznal i jejich další chytlavé hity jako Celibát či Katarze. Popové duo Petr Lexa a Lukáš Bundil vyprodávají jeden koncert za druhým. V rámci své jarní Katarze Tour 2016 zavítali v pondělí do Domu kultury v Kladně, kde svým příznivcům předvedli skvělou show. Po koncertě zodpověděli Petr a Lukáš Kladenskému deníku několik otázek.

22.3.2016

Herečka Marie Štípková získala Cenu divadelní kritiky

Kladno – Obrovský úspěch získala pro Městské divadlo Kladno herečka Marie Štípková. Její výkon v roli Géši Gottfriedové ve hře Brémská svoboda byl odměněn Cenou divadelní kritiky za nejlepší ženský herecký výkon. Kromě toho získala Marie Štípková za tuto roli také širší nominaci na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon.

21.3.2016

Otec a syn Rakové nadchli v Kladně milovníky klasiky

Kladno - Dva špičkoví hráči na klasickou kytaru vystoupili před kladenským publikem

12.3.2016

Festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka začal v sobotu

Kladno - Tradiční festival amatérského a nekomerčního filmu Klapka začal v sobotu od 13 hodin v kladenském kině Hutník. Návštěvníci se mohou těšit na dva bloky studentských a dva amatérských filmů. Po každé sérii snímků následuje přestávka. Chybět nebude ani diskuse s hostem, kterým je letos známý herec a začínající režisér Jiří Mádl.

10.3.2016

Dlouhá, Široká a Bystrozraká zazpívají poprvé v Auto Da Fé

Kladno – „Žlutá, modrá, zelená, víme co to znamená. Papír, plast a skleničky, my jsme vaše jedničky." Takové motto nese nová pohádka pro malé i velké diváky Divadelního spolu Taška s názvem Dlouhá, Široká a Bystrozraká. Premiéru bude mít v neděli 13. března v 15 hodin v kladenském klubu Auto Da Fé. Ještě před ní Kladenský deník vyzpovídal protagonisty představení, principála spolku Václava Rudovského a herečky Janu Bolinovou (Široká), Hanku Vargovou (Dlouhá) a Naďu Rudovskou (Bystrozraká).

5.3.2016

Knihovna nabídne Moderního fotra i čtení Pavla Brycze

Kladno – Beseda, autorské čtení, knižní bazar, soutěže, workshop, trénování paměti a focení s oblíbenou knihou. Takový program připravila pro návštěvníky v rámci akce Březen – měsíc čtenářů – Středočeská vědecká knihovna Kladno. Jedná se o celostátní knihovnickou akci pořádanou Svazem knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Vstup je vždy zdarma.

25.2.2016

Herečka Marie Štípková získala širší nominaci na Cenu Thálie

Kladno - Členka divadla Kladno byla vybrána i do kategorie herecký výkon na Cenu divadelní kritiky

24.2.2016

Masopust v Horním Bezděkově doprovázela pojízdná hospoda

Horní Bezděkov – Masopustní oslavy se každoročně konají na Kladensku a Slánsku ve stále více vesnicích. Mezi už tradiční pořadatele masopustu pak patří Horní Bezděkov.

23.2.2016

OBRAZEM: Na karnevalu ve Třebichovicích bylo zábavy habaděj

Třebichovice - Dětský karneval připravila obec Třebichovice v sobotu. Sál místního pohostinství Případov se stal místem setkání nejrůznějších pohádkových postav . Tety Katka a Renata připravily pro účastníky nejrůznější soutěže o pěkné ceny, hrálo se a tancovalo… 

22.2.2016

Masopustní veselí o víkendu ovládlo také město Smečno

Smečno – Přes dvě stovky obyvatel Smečna, většina v nich v maskách, vyrazily v sobotním chladném a deštivém počasí do masopustního průvodu městem. Povolení pořádat ho jim udělil radní Antonín Jurišta, který tak zastoupil nepřítomnou starostku Pavlu Štrobachovou.

22.2.2016

Mladí výtvarníci, fotografové a literáti uspěli ve Veverce

Kladno – Některým z těch, kteří se zúčastnili prvního ročníku výtvarné, fotografické a literární dětská soutěž s ekologickou tematikou Kladenská veverka už dnes táhne na padesát. A samotná Veverka už také není žádná vyjukaná slečna. V pátek se totiž v kladenském kině Hutník konal sedmadvacátý ročník slavnostního vyhlášení jejích výsledků. A zároveň tím byl zahájen ročník osmadvacátý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení