VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Středočeský západ přiblížil akce, které se uskuteční v létě

Kladensko - V Rakovníku se chystá novinka v podobě cyklování, v Kladně slaví 111. výročí povýšení.

21.4.2009
SDÍLEJ:

Tisková konferenceFoto: Deník/Miroslav Elsnic

Zástupci jednotlivých měst a informačních center představili své kulturní a sportovní akce regionu Středočeský západ – území českých králů. V Rakovníku a jeho okolí se chystá celá řada novinek, stejně je tomu i v jiných koutech regionu. Na tiskové konferenci, která se konala v úterý dopoledne, představila města Rakovník, Beroun, Kladno a Tetín své sezonní kulturní a sportovní programy.

Rakovnicko
V Rakovníku se největší pozornost občanů soustřeďuje především na takzvané Rakovnické cyklování. To by se mělo konat o letních prázdninách, v době, kdy je podle místních obyvatel v královském městě mrtvo. To se pokusí nyní vedení města změnit. Jelikož byl Rakovník oceněn za to, že rozvíjí cyklotrasy na Rakovnicku, rozhodl se uspořádat cyklistické závody. Ty by se měly konat od pátku 24. července až do neděle 26. července.
„Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Večer na Husově náměstí vystoupí nejen regionální kapely, ale k vidění bude i cykloshow. Pro rodiny s dětmi jsou přichystány výlety se soutěžemi,“ sdělil mluvčí Jan Polák.

Závodů se budou moci zúčastnit i amatéři. U všech bude k dispozici v terénu servisní tým pro případ, že by se vám s kolem něco stalo.
Další tradiční akcí Rakovníka je Vysoká brána. „Ta začne tradičně večerním historickým průvodem městem 7. května. Další den pak bude program pokračovat přímo u Vysoké brány tradičním středověkým jarmarkem a historickým šermem,“ upřesnila informace Milena Křikavová. Oslavy královského města Rakovník připadají letos na datum 20. června. Dopolední program oslav se ponese v historickém duchu, odpoledne bude věnované místnímu pivovaru. Ten letos oslaví 555leté výročí. Program jeho oslav bude rovněž velmi pestrý. Vystoupí zde známé skupiny, příznivci zlatavého moku a dobrého jídla si přijdou rovněž na své. Připraveny jsou i soutěže.

Kladensko
V Kladně se mohou lidé těšit na celou škálu zajímavých akcí. K tradičním Kladenským dvorkům či oslavám svatého Vavřince přibudou ještě letos oslavy povýšení Kladna na královské horní město. Kladno totiž v letošním roce slaví stojedenácté oslavy od povýšení. „Sto jedenáct je nejen zajímavé, ale i symbolické číslo. Přesně tolik let totiž uplynulo od povýšení Kladna na královské a horní město, stejně dlouhá doba uplynula rovněž od vystavení budovy kladenské radnice. Toto výročí jsme se rozhodli spojit s historicky laděnou oslavou, jež událost povýšení připomene a Kladeňákům i turistům nechá nahlédnout do bezesporu zajímavé minulosti našeho města,“ sdělil kladenský primátor Dan Jiránek.

Slánsko
Unikátní pochod Cesta Bernarda Ignáce Jana hraběte Bořity z Martinic ze Slaného do Smečna se uskuteční počátkem června a ještě v září. Při putování navštíví účastníci pochodu řadu zajímavých míst, jako například rodinnou hrobku Clam – Martiniců v Smečně, Slánskou horu, ale nevynechají ani další atraktivní místa v okolí.

Berounsko
I v sousedních regionech se chystají velkolepé akce. Město Beroun podle slov místostarosty Tomáše Havla vsadilo na tradiční akce, kterými jsou například jarní hrnčířské a řemeslnické trhy.

„Letos se trhy uskuteční již po sedmé. Účast potvrdilo již více než dvě stě čtyřicet uměleckých řemeslníků z celé České republiky. Přijedou také hosté ze Slovenska, Polska či Maďarska,“ upřesnil místostarosta. Tetín láká především turisty na dominantní kostely. Podle slov starosty Ladislava Veselého není problém po telefonické domluvě navštívit místní muzeum i po pracovní době.

Autor: Miroslav Elsnic

21.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

David Štich na prvním tréninku s Kladnem

David Štich byl vidět, i když se nepral

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

Kladensko - Výzva pro fotbalové kluby z Kladenska! 

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení