VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadlo si neváží návštěvníků, tvrdí divačky

Kladno/ANKETA/ – „Jestli se vám to nelíbí, tak sem nechoďte!“ Takové odpovědi se dostalo třem dlouholetým návštěvnicím městského divadla od dramaturga Petra Kolečka při nedávných Malých kladenských dionýsiích. Podle uměleckého šéfa Tomáše Svobody byl výrok pouze logickou úvahou, jelikož chodit do divadla není povinné.

8.7.2011 35
SDÍLEJ:

Malé kladenské dionýsie.Foto: Foto: Klubko 55/Milan Petriščák

Jaroslava Krausová, Miroslava Červenková a Iva Ilašenková se před dvěma týdny společně vydaly na slavnostní zakončení divadelní sezony. Těšily se, neboť z předcházejících ročníků věděly, že je čeká spousta zábavy. Ovšem opak byl pravdou.

„Dionýsie byly nejhorší, kterých jsme se kdy účastnily. Skutečně to pro nás bylo naprosté zklamání,“ vyjádřily ženy svůj názor. Hry prý byly navíc vulgární a o ničem. „Na začátku inscenace očekávám, co bude, a hned jako první zazní vulgarita. To mi velmi vadilo,“ dodala Jaroslava Krausová z Kladna.

„Nejsem nějaký puritán. V představení nebo filmu, když tam to sprosté slovo patří a sedne, tak proti tomu nic nemám. Ale tady to bylo absolutně bezúčelné. Mně to připadá, že si v divadle někdo myslí, že když bude sprostý, tak se lidé budou smát,“ přidala se Iva Ilašenková.

Po skončení programu dionýsií zůstaly všechny tři v divadle. Bavily se s ostatními o současné situaci. Miroslava Červenková si najednou všimla, že po chodbě jde umělecký šéf Tomáš Svoboda. „Rozhodly jsme se, že se ho půjdeme zeptat, proč byly dionýsie ve srovnání s jinými ročníky tak nepovedené a co se bude dál dít s divadlem,“ popsala začátek rozhovoru Jaroslava Krausová.

Vydala se uměleckého šéfa oslovit. „Pozdravila jsem, omluvila se, že ho ruším a zda bych s ním mohla chvilku pohovořit. Předem jsem ho upozornila, že mu asi zkazím náladu,“ pokračovala v popisu situace. Vzápětí Tomáši Svobodovi řekla, že dionýsie byly hrozné.

„Začali jsme se spolu bavit o představeních a najednou přišel nějaký pán. Chvilku nás poslouchal a pak řekl, že když se nám to nelíbí, tak ať sem nechodíme. Poté, co jsem se ho zeptala na jméno, jsem se dozvěděla, že je to Petr Kolečko,“ přiblížila Kladeňačka.

Po této větě už ženy neměly chuť něco řešit. „Divadlo není televize, kterou mohu přepnout. Kdo bude chodit do divadla, když ne my?“ zakroutila hlavou Miroslava Červenková.

Podle Tomáše Svobody byl výrok pouze logickou úvahou. Kladenské dionýsie jsou soutěží tří režisérů a dramaturgů. Diváci po jejich zhlédnutí rozhodují o vítězi hlasováním. Třikrát po sobě v nich zvítězila skupina vedená Tomášem Svobodou a Petrem Kolečkem.

„To se v jejich devítileté historii nepodařilo nikomu! Z vítězství jsme měli velkou radost, i protože pro nás hlasovalo přes dvě stě dvacet diváků. Šel jsem po chodbě divadla, kde mě zastavovali kolegové a blahopřáli mi,“ uvedl umělecký šéf.

Náhle se podle jeho slov objevily tři cizí dámy a dost nevybíravě ho a Petra Kolečka osočily, že se jim dionýsie nelíbily. „Logicky jsme odpověděli, že chodit do divadla není jejich povinnost a jestli se jim to nelíbí, ať do něj nechodí. Je vlastně zvláštní, že je tato úvaha nenapadla samotné,“ dodal Svoboda.

Jak Jaroslava Krausová poznamenala, nebrala výrok osobně, spíše jí mrzelo, že takový je náhled na diváky. „Kladenské divadlo si návštěvníků neváží. Po tom, co bylo řečeno, nás v divadle uvidí minimálně. Pokud do něj půjdeme, tak na Jana Krafku, jelikož ho máme rády,“ shodly se ženy.

Autor: Daniela Řečínská

Jak se vám líbily letošní dionýsie?

Moc

9 %

Šlo to

4 %

Tak na půl

1 %

Trochu

0 %

Katastrofa

86 %

Hlasovalo: 142

Anketa byla ukončena

8.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 35
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pořadatelem Valníku je tradičně kapela Totální nasazení ze Slaného. Hvězdami osmnáctého ročníku jsou slovenští Horkýže Slíže nebo česká legendární skupina Visací zámek  (na snímku).
6

Slánský festival Valník to rozbalí v letňáku poslední srpnový víkend

Ilustrační foto

Rozdáváme zdarma zápasové poutače

OBRAZEM: V Černuci na kolbišti je i o prázdninách stále živo

Černuc - Členové Sportovní stáje Černuc nezahálejí ani o prázdninách. Na kolbišti mladí i odrostlejší jezdci trénují prakticky denně, ať už drezuru nebo skoky pro nejbližší závody.

Jednání o prodeji stadionu má za sebou první kolo

Kladno - Ve čtvrtek došlo k schůzce primátora Kladna Milana Volfa a předsedy výkonného výboru fotbalového klubu SK Kladno, z.s. Josefa Drahoty. Náplní byl odkup stadionu Františka Kloze do vlastnictví města. Ač se o konkrétní částce nemluvilo, je veřejným tajemstvím, že klub požaduje 45 milionů korun.

Ve Slaném letos zazněly již dvě světové premiéry

Slaný - Některá města či obce zorganizují ročně pár koncertů, v jiných se s hudbou dveře netrhnou. Mezi takové patří i Královské město Slaný, kde se hudbě a kultuře opravdu daří.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení