VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Tuchlovicích se konaly hudební slavnosti

Tuchlovice - Letošní Tuchlovické hudební slavnosti, konané pod záštitou starosty Karla Burdy, byly pořádány k desátému výročí pořádání varhanních podzimních koncertů. Konaly se ve dnech 8. a 9. září v kostele sv Havla a přilehlém okolí.

12.9.2012
SDÍLEJ:

Závěrečný koncert v kostele sv. Havla: Rima Kotmelová a Olinka Šroubková hrály na housle. Komorní smíšený sbor GAUDIUM CANTORUM se sbormistryní a sopránistkou Štěpánkou Heřmánkovou. Foto: Foto: Jana Jirásková

Hlavní organizátor, místní občan Miroslav Laštovka, člen orchestru Státní opery Praha, se ve velkém předstihu postaral o výběr a zajištění účinkujících souborů i jednotlivců. Pestrost žánrů vypovídá o jeho velké snaze připravit hlavně místním skvělé zážitky.

Vysoká účast posluchačů svědčí o tom, že jeho snaha a volba interpretů se neminuly účinkem. Patří mu za to velký dík. 

Sobotní program zahájil Pražský žesťový soubor slavnostními fanfárami v parku před kostelem sv. Havla. Pak již v kostele následoval koncert, opět Pražského žesťového souboru, spolu se smíšeným pěveckým sborem Gaudium vedeným skvělou sbormistryní paní Lenkou Kubínovou.

V podvečer koncertu se představil posluchačům světoznámý kytarový virtuóz profesor Štěpán Rak. Jeho hra i mluvené slovo všechny zaujaly. 

Kdo měl zájem, mohl se večer zúčastnit v kavárně jazzového vystoupení saxofonisty Romana Fojtíčka a klavíristky Laury Vlkové.

Nedělní program, v parku před kostelem, zahájila dechová hudba Květovanka známými lidovými písněmi.
V odpoledním koncertu v kostele sv. Havla vystoupila sólistka Národního divadla Praha Yvona Škvárová, na varhany a klavír ji doprovázel profesor Jan Kalfus, pravidelný účinkující tuchlovických varhanních koncertů.

Jejich repertoár byl zaměřen na dílo skladatele Antonína Dvořáka, který se narodil právě 8. září roku 1841.
Poté vystoupilo Japonské komorní trio, které mimo jiné předvedlo i několik japonských písní.
Večerní koncert obstaral Komorní smíšený sbor Gaudium Cantorum se sbormistryní a zároveň vynikající sopranistkou Štěpánkou Heřmánkovou.

Spolu s nimi účinkovaly i výborné houslistky Rima Kotmelová a Olinka Šroubková a nesmíme opomenout ani na organizátora celých slavností Miroslava Laštovku, který se rovněž účastnil závěrečného koncertu a předvedl své umění ve hře na trubku.

Mezi posluchači nechyběl ani jeho otec, dlouholetý účinkující hudebník a organizátor tuchlovických koncertů Miroslav Laštovka st.

Všechna vystoupení byla posluchači odměněna bouřlivým potleskem. Myslím, že Tuchlovické hudební slavnosti se opravdu velmi vydařily. I sv. Petr přál pěkným slunečným počasím.

Autor: Jana Jirásková

Autor: Redakce

12.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krimimix: Rozbitá výloha, vykradené auto i opilá cyklistka

Ilustrační foto

Trenér kladenské U19 Brabec má ze sezony obavy

Bezohledný řidič ohrožoval lidi, policie proto žádá o spolupráci

Kladno – Kladenští policisté žádají občany o spolupráci. Hledají poškozené lidi, které dvavatřicetiletý muž ohrozil svou nebezpečnou a riskantní jízdou v ulicích Kladna. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Tahoun Přívara bude zároveň trenérem Kanonýrů

Kladno - S novou trenérskou dvojicí jdou do sezony florbalisté Kladna. Po sestupu ze Superligy tým opustili Honzové Zahalka a Buk, na jejich místo vedení klubu dosadilo dva borce, kteří loni ještě hráli za Kanonýry nejvyšší soutěž.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení