VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KLADNO

První bezpečná písemná zmínka o Kladně pochází z počátku 14. století. Ves vlastnil rod Kladenských z Kladna, který roku 1543 vymřel "po meči" a Kladno vlastnicky převzal rytířský rod Žďárských ze Žďáru. Za jejich vlády se dočkalo roku 1561 povýšení na městečko i právo používat vlastního znaku - modrého štítu s polovinou stříbrné orlice a rysem v přirozené barvě.

Kladno je středočeským průmyslovým městem. Zdroj: www.mestokladno.cz

Zámecká zahrada ve Smečně ožila sportovními hrami

Smečno /FOTOGALERIE/ - O víkendu se uskutečnil druhý ročník charitativní akce s názvem Smečenské sportovní hry aneb Smečno pro Péťu. Akci uspořádala Kulturní komise města Smečna za velké podpory dalších sdružení, jednotlivců, sportovců, dobrovolníků a sponzorů, kteří se k benefici připojili. Kladenský deník jako mediální partner rovněž nechyběl.

Do Hřebče přijede první liga a také Unhošť

Hřebeč – Už jistý nováček fotbalové I. A třídy SK Hřebeč je mezi vyvolenými kluby působícími pod středočeským fotbalovým svazem, do jehož areálu zavítá akce Dneska první liga!

Kladenská firma dodává nástroje do evropských zemí

Kladno - Kladenská firma Beznoska, která se zabývá výrobou chirurgických nástrojů a nejrůznějších kostních implantátů, patří mezi ty úspěšnější ve Středočeském kraji a i v České republice.

AKTUALIZOVÁNO

Prezident Miloš Zeman převzal symbolický klíč od obce Lidice

Lidice – Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se v sobotu odpoledne zúčastnili vzácní hosté: prezident republiky Miloš Zeman, velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson, chargé d'affaires USA Kelly Adams-Smith, velvyslanec Ruské federace Alexandr Zmejevskij, Roman Tkačík, plukovník generálního štábu. Přítomné byly také přeživší lidické ženy a děti i starostové okolních spřátelených měst a obcí.

Ze zamýšlené kávičky bylo zajímavé seznámení

Kladno – Světový den orientačního běhu poprvé zavítal také do Kladna, kde se propagace krásného sportu ujal klub KOB. „Po celém světě ho organizují možná tisíce klubů. Dá se říct, že každý na něm participuje," uvedl instruktor orientačního běhu Pavel Štáfek.

Z policistů se vyklubali dobráci

Kladno – Ciferník sportesteru běžce Bohouše Šroubka ukazoval v cíli 199 km a 700 m. „Udělal jsem si ještě malé kolečko, aby mi tam naskočila dvoustovka," usmíval se borec, jenž si trasu cyklistického Karlovy Vary – Unhošť střihl po svých, a to nonstop v obou směrech! „Když jsem dobíhal, tak jsem v Kyšicích regulérně brečel, že už jsem doma," prozradil.

Kladenskou hokejbalovou arénu opraví za čtyři miliony korun

Kladno – Právě začala rozsáhlá rekonstrukce Městské hokejbalové arény Kladno, která slouží patnáct let a poničený a nerovný asfaltový povrch už sportovcům hodně vadil.

Derby o baráž: Novo - versus Slovan

Kladno – Velká tlačenice je na druhou příčku skupiny A fotbalové III. třídy. Její držitel si prodlouží sezonu o barážová utkání. V jeho případě to bude o postup do okresního přeboru.

Fotbalový svaz potřebuje tak patnáct rozhodčích

Kladno – Osmapadesát jmen čítá aktuální listina rozhodčích Okresního fotbalového svazu v Kladně, který na tom není úplně špatně.

Žáci z Velvar a Klobuk soutěžili v golfu

Každý pátek jezdí hrát děti z velvarské školy golf do Beřovic. Přes zimu trénují ve škole Snag, což je samostatná hra a pohybová aktivita připomínající golf. A právě v této disciplíně závody určily čtyři nejlepší hráče, kteří se utkali na atletickém hřišti ve Snag golfu.

Kladenský Labyrint uspořádal ve Slaném krajský atletický čtyřboj

Slaný - Ve Slaném na atletickém stadionu se ve čtvrtek uskutečnil již 51. ročník atletického čtyřboje pro speciální školy. Pořadatelem bylo Středisko volného času Labyrint Kladno. Akce se letos zúčastnilo přes 40 závodníků ze speciálních škol, dětských domovů a zařízení pro děti se speciálními potřebami. Diváky byli žáci slánských základních škol, kteří se přišli na akci podívat a fandit.

V Kladně se srazil favorit s motorkou, zranění nejsou vážná

Kladno - Na křižovatce ulic Třebízského a 28. října se ve čtvrtek odpoledne srazilo auto s motocyklem. Škoda Favorit vyjížděla z vedlejší silnice, po hlavní v tu chvíli projížděl muž na motorce. Následně se obě vozidla střetla. 

Lidice slaví sedmdesát let novodobé historie

Lidice - Pět let po vyhlazení Lidic, v létě roku 1947 byl tři sta metrů od původní vesnice položen základní kámen nových Lidic. Postupně byla za velkého přispění dobrovolníků z celé republiky i zahraničí vybudována moderní vesnice čítající sto padesát domů.

V Lidicích zahájí výtvarnou výstavu

Lidice - V Památníku Lidice bude ve čtvrtek 1. června v 11 hodin za účasti velvyslanců a politických i kulturních osobností České republiky otevřena 45. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2017 s tématem Cestování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies