VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KLADNO

Kapitán vyždímal zbytky sil

Kladno - Fotbalisté Velvar porazili v divizi Český Brod a až po penaltách 2:1.

Na Čabárně se děti učily myslivosti

Brandýsek /FOTOGALERIE/ - Blíží se konec školního roku, a tak pro žáky i předškoláky připravilo středisko ekologické výchovy Kladno Čabárna společně s kladenským mysliveckým spolkem zajímavý naučný den. Červen je měsícem myslivosti a ochrany přírody, a tak veškerý zájem směřoval k tématu přírody.

Mizerný začátek byl zapomenut

Kladno - Kolikrát už si trenér Slaného Martin Nový postěžoval, že jeho svěřenci v utkáních fotbalového krajského přeboru nezvládají začátky poločasů. V Poříčí tomu nebylo jinak. V 6. minutě svítil na ukazateli stav 2:0!

Skořepa ve finále sezony řádí jako černá ruka

Kladno - Je to ale pacholek ten Martin Brnovják! Tuchlovický borec v utkání fotbalového krajského přeboru se Semicemi překazil čistý hattrick spoluhráči Stanislavu Skořepovi, jehož trefy se vešly do pěti minut!" "Určitě mu za to nenaložím," usmíval se autor tří branek s tím, že hattricků nastřílel ve své kariéře pomálu.

První ročník Veteran rallye Kladno je minulostí

Kladno /FOTOGALERIE/ - Od pátku do neděle se konal v okolí Kladna první ročník Veteran rallye Kladno. K vidění bylo mnoho krásných historických vozů a také řidičů oděných podle dobové módy. Jízdy se mohly účastnit automobily a motocykly do roku výroby 1986.

Lidice si připomněly pětasedmdesát let od vyhlazení

Lidice /FOTOGALERIE/ - V Lidicích se v sobotu konala pietní vzpomínka k výročí vyhlazení Lidic nacisty. Veřejnost si tak přesně po pětasedmdesáti letech od této tragédie připomněla hrůzný osud, který středočeskou obec v červnu roku 1942 potkal. 

Oprava Kina Sokol: nové podlahy i zrcadlový sál

Kladno - Zaniklé Kino Sokol na třídě T.G.M. v Kladně, které kdysi fungovalo také jako premiérový biograf, začalo před časem obnovovat svoje aktivity. Díky nápadům členů ze spolku Kino žije, se podařilo do prostoru vrátit život. Konají se zde různé společenské akce, taneční večery a pravidelně i promítání. Návštěvníci se sem naučili opět chodit zejména na filmové středy. Podle Romana Hájka ze spolku se nabídky kulturního stánku ještě rozšíří.

Kuřáckých klubů i v Kladně každým dnem přibývá

Kladno - Klub přátel Kladna a dobrého piva v ulici ČSA v Kladně vyzrál na protikuřácký zákon po svém. Majitel společně s hosty, kteří holdují tabáku, založili klub. Jak je patrné na snímku, například Oldřich Roman, je členem klubu dlouhodobě a vlastní i osobní průkaz. Kdo chce navštívit šenk U Kozlíků jednorázově a touží si zakouřit, má také možnost.

Jaroslava Skleničková: Lágr mě vychoval!

Lidice – Jaroslava Skleničková, rozená Suchánková, z Lidic, je jednou ze dvou posledních žijících lidických žen, které strávily konec války v koncentračním táboře Ravensbrück. O hrůze, jež potkala jejich muže, děti a celou vesnici, se společně se sestrou a maminkou dozvěděly až po návratu do vlasti v roce 1945. Do nových Lidic se vrátila teprve v důchodovém věku.  

Otazníků ještě zbývá mnoho

Kladensko – Nejzajímavější vývoj ve fotbalových soutěžích má z pohledu regionu okresní přebor Kladenska, kde má dvě kola před koncem o co hrát osm týmů, přičemž ani jeden otazník není zodpovězený.

Nejlepší dík? Nadšení dětí!

V. Přítočno – Deset týmů fotbalových minipřípravek si dalo dostaveníčko ve Velkém Přítočnu, kde v rámci dvou turnajů zápolily ročníky 2010 a 2011 (plus mladší).

Veronika Kellerová: Pro nás je lidická tragédie součástí života

Lidice - Veronika Kellerová je ve funkci starostky Lidic už sedmým rokem. Před sedmdesátým pátým výročím vyhlazení starých Lidic odpověděla Kladenskému deníku na několik otázek. Také její rodina je silně spjata s takzvanou lidickou tragédií.

Tragédie: před 75 lety vyhladili Němci Lidice

Kladensko - Před tři čtvrtě stoletím, tedy 10. června 1942, srovnali nacisté se zemí obec Lidice. Z původních zhruba pěti set obyvatel obce zběsilé řádění německých nacistů nepřežilo 340 lidí.

Tragédii Lidic a Ležáků připomenou mince Romana Shamilyana a Jiřího Hanuše

Lidice, Ležáky - Letošní výročí tragédie Lidic a Ležáků nad rámec každoroční pietní akce připomene počin České mincovny. Ta vydává zlaté a stříbrné pamětní mince se symbolickým vyobrazením lidického příběhu. Podobu mincí svěřili v Jablonci nad Nisou dvěma mladým autorům. Výtvarné návrhy pochází z dílny Romana Shamilyana a Jiřího Hanuše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies