„Jezdil pěkně a korektně, zasloužil si to,“ ocenil nového šampiona Kladeňák Jaroslav Hošek, jenž si třináctým místem v konečném hodnocení pohoršil o dvě místa na sedmou příčku. To je jeho nejhorší umístění v kariéře. „Když se ale podívám, jaký jezdci přede mnou byli, není moje zklamání tak velké,“ konstatoval Hošek, jemuž stačil pouhý bod na šestou pozici.

Ta nakonec patřila obhájci titulu Němci Stubbemu, jenž ve třetí rozjížďce pětkrát bouchnul do Hoška a na pošesté mu přejel auto. Než se vrátil do závodu, bylo třetí místo, které držel, pryč. Tady se zřejmě rozhodlo. Pro nestora autokrosových tratí tak bylo hlavní finále na hony vzdáleno a do béčka šel až z třetí řady, odkud si polepšil na celkově třinácté.

„Věděl jsem, že po nevydařené první polovině šampionátu bude těžké ztrátu dohnat. Přestože jsem jednou vyhrál a byl i třetí, nestačilo to. Škoda dobře rozjetého Přerova. Mohlo to být o něco lepší,“ ohlédl se Hošek za sezonou v královské kubatuře do 4000 ccm.

Na tu by nejraději zapomněl druhý z Kladeňáků Jaromír Štětina, kterému se nepodařilo dostat do nejlepší osmičky, tím přišel o místo v reprezentaci a také o zajímavý finanční příspěvek. Přitom měl závod rozjetý parádně.

V první rozjížďce byl druhý, v další dokonce vedl, než než do něj vletěl Staněk. Konečné čtvrté místo mu na hlavní finále nestačilo. Součet si mohl vylepšit ve třetí. Tam mu však praskla hlava motoru. Opravu nestihli, tudíž skončil poslední osmnáctý a celkové jedenáctý. „Byl to zbytečný výlet,“ konstatoval Štětina, jenž sezonu považuje za jednu z těch špatných, ne–li úplně nejhorší.

„Ani jednou jsem nestál na bedně, přitom jsme měli auto dobře připravené. Měl jsem ale moc mnou většinou nezaviněných kolizí. Asi mně chybělo trošku sportovního štěstí,“ konstatoval Štětina, jemuž v sezoně odešly čtyři motory, což je neslavný rekord.

Celkové pořadí ME: 1. van Rosmalen 129 (Nizozemí), 2. Turek 115, 3. Bartoš 104, 4. Švábenský 97, 5. Engel 96 (SRN), 6. Stubbe 87 (SRN), 7. Hošek 87, 8. Keřka 82, 9. Albers 80 (Nizozemí), 10. Baudet (Francie) 65, 11. Štětina 62. Bodovalo 33 jezdců.