Sokolky si drze vyšláply na favorita

Kladno – Druholigové basketbalistky Sokola Kladno si ve dvou víkendových domácích zápasech připsaly plný počet bodů.

24.11.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Před duelem se Sokolovem trenérka Marie Šedová v koutku duše věřila, že by to mohlo vyjít, v zápase s Plzní ale nebyly Sokolky v žádném případě favoritkami. Přesto se v Pětka aréně těšily ze senzační výhry 75:69, když Sokolov před tím porazily 68:64.

Obě utkání se rozhodovala až ve čtvrtých čtvrtinách, do nichž šly Kladenské s mankem. „Druhé poločasy nám vůbec lépe vychází. Jen nevím, proč nám tak dlouho trvá, než se rozjedeme,“ řekla Šedová.

V sobotu to byla přetahovaná o vedení a většinou byly o krůček vpředu hráčky Sokolova, jenž před závěrečnou částí o bod vedl.

S Plzní prohrával Sokol ještě pět minut před koncem o dvanáct bodů. Úžasně mu ale vyšly poslední dvě minuty, v nichž jen z trestných hodů zaznamenal dvanáct bodů. Pevné nervy zachovala v první řadě křídelnice Dušková, jež proměnila pět ze šesti šestek a k tomu přidala dva koše ze hry.

Kladno poslední dějství vyhrálo 31:16.

Trenérka Šedová ocenila i devatenáctibodovou Drahotovou. „Konečně zahrála to, co od ní očekávám. Doufám, že v tom bude pokračovat,“ poznamenala s tím, že její tým se celkově hodně zlepšil v obranné fázi. Třeba v závěrečné desetiminutovce utkáni s Plzní výborně ubránil klíčovou hráčku soupeře, z extraligových Strakonic hostující střelkyni Kůsovou (15 bodů).

Příští víkend čekají Kladno zápasy v Klatovech a Českých Budějovicích, odkud by rozhodně nemělo odjet s prázdnou.

24.11.2011

Poctivci ještě žijí, nálezkyně odevzdala na policejní služebnu osm tisíc Euro

Metrostav handy cyklo maraton 2016.
17

Tři stovky cyklistů objedou Česko! Zavítají do Holašovic

Budějovice vyřadili, teď čeká na smutné Velvaráky Hradec Králové

Velvary – Na dalšího druholigového soka se těší fotbalisté Slovanu Velvary. Divizní celek vyřadil v sobotu v 1. kole MOL Cupu České Budějovice, ve druhém kole mu pak los přiřkl klub z dalšího stotisícového města - Hradec Králové. Hrát se bude ve středu 9. srpna (17) a Velvarští neskrývali nad losem trochu smutku.