Derby rozhodly desetimetrové kopy

Kladno - Od začátku sezony očekávaný duel mezi oběma našimi zástupci ve druhé nejvyšší futsalové soutěži přinesl vítězství Kladna. Ještě loni účastník nejvyšší soutěže si tak připsal cenné tři body v boji o play-off. Poražená Čechie Slaný se začíná povážlivě přibližovat sestupovým pozicím.

18.11.2009

Ilustrační fotoFoto:

Domácí v kvalitním derby mladých celků vyhráli 6:2. Mírný favorit v poločase vedl 3:0 a měl rázně nakročeno k třem bodům. „Měli jsme dát čtvrtý gól a soupeř by se už těžko zvedal. Místo toho jsme hráli neukázněně a netakticky,“ zlobil se trenér Petr Hlaváč.

Ve druhé půli toho lepší hosté využili ke snížení 3:2 a rázem tady byla dramatická zápletka. Kdyby pak zkušený Špeta proti vyfaulovanému Kladnu proměnil 10m kop, nejspíš by jeho tým bodoval.

Pět faulů ale měla na kontě i Čechie a domácí dokázali stejnou výhodu využít. Hned dvakrát se z ní trefil Vincenc, jenž přece jen strhl výhru na stranu Kladna. Hrdina závěrečných minut pak vyzval ke skórování Jarába, který svým druhým gólem určil konečný stav.

„Výsledek je pro nás krutý. Domácí si vyhrát zasloužili, ale víc než o gól ne,“ mínil hrající, avšak vinnou trestu absentující trenér Slaného Miroslav Chadima. Ten litoval tří hrubých chyb v prvním poločase a další nevyužité ´desítky´, již už za stavu 4:2 neproměnil Haffenrichter.

SK Kladno – RSC Čechie Slaný 6:2 (3:0).

Branky:
Jaráb 2, Vincenc 2, Čurda, Vašák – Špeta, Zíma. Rozhodčí: Hanzlík, Hofman. ŽK: Vojta, Špeta, Zíma (vš. Čechie). Diváků: 300.

Kladno: Čížek – Chaloupka, Vincenc – Jaráb, Kroh – Čurda, Studený, Fujdiar ml., Abrhám, Vašák. Trenér: Petr Hlaváč.

Slaný: Vojta – Špeta, Hafenrichter – Urban, Klempt – Jiránek, Štěrba, Zelenka, Zíma, Skořepa. Trenér: Luboš Bůžek.

Jiří NAGY, Pavel NEPIL

18.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Rytíři Kladno – Slavia Praha 1:9, příprava 23. 8. 2016

Rytíři v úterý vyzvou v odvetě Slavii

Krimimix: Ujíždějící řidič a zloděj v obchoďáku

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.