Dvě prodloužení vyšperkovala čtvrtfinále hokejbalistů

Kladensko – Největším překvapením uplynulého víkendu v hokejbalových nižších ligách je vyřazení loňského finalisty oblastní ligy Notoru Kladno ve čtvrtfinálové sérii s Vlky Buštěhrad. Ti otočili sérii až v prodloužení rozhodujícího utkání. Krásné drama nabídla i jedna ze sérií v okresní lize, kde Černá hvězda přetlačila Unhošť také až v prodlouženém čase třetího duelu čtvrtfinále.

28.5.2014

Finále okresní ligy Černá hvězda - Slaný B 4:7Foto: Deník/ Rudolf Muzika

Mezi Notorem a Buštěhradem to byl parádní hokejbal. Vlci nemohli v první utkání prostřelit skvělého gólmana Notoru Karla Fajta, ale o uplynulém víkendu se jim to už povedlo.

Cestu jim ukázal rychlík Lukáš Forrai, který v sobotním utkání zaznamenal hattrick, a to stačilo na výhru 3:2.

Nejcennější gól dal Forrai dvě minuty před koncem. Už proto, že jen chvilku předtím Šíma vyrovnal na 2:2.

Rozhodnout se tak muselo v neděli. Mar. Karas dal Notoru naději už v 17. vteřině, ale pak se jeho tým nadlouho střelecky odmlčel a skóroval až v poslední pětiminutovce.

Opět Šíma vyrovnával na 2:2, ale o něco aktivnější Vlci nakonec přece jen byli šťastnější, když v osmé minutě prodloužení prostřelil Fajta Roman Omrai.

Vlci se v semifinále, které startuje o nadcházejícím víkendu, utkají s vítězem základní části Beer Stars, jenž nedal ve čtvrtfinále šanci Kamenným Žehrovicím (10:1 a 10:1).

Druhá série nabídne možná předčasné finále, v němž se utkají dlouholetí rivalové Dynamo Rozdělov s Defektem Třebíz.
V okresní lize poutalo diváky hlavně drama v sérii Černá hvězda – Unhošť B. Právě Unhošť vykazovala na jaře lepší formu, ale ztratila první zápas. Pak sice vyrovnala, ale rozhodující sobotní střet nezvládla.

Rozhodčí museli ve 4. minutě za stavu 1:1 duel nadlouho přerušit kvůli sobotní bouři nad Kladnem.

Rozhodovala až úplná koncovka. V ní přiblížil Černou hvězdu k branám semifinále Kregl, jenže na začátku poslední minuty si Koller vynutil prodloužení.

V jeho šesté minutě bývalý kladenský hokejista Petr Procházka dovršil po ráně veterána Klauze hattrick a Černá hvězda slavila postup.

V semifinále narazí na vítěze základní části Vlky Buštěhrad B (přešli hladce přes Extrém). Druhou dvojici tvoří Beer Stars B (nedali šanci Deltě) a Slaný (přes skvělý výkon brankáře Škodáka jasně vyřadili Moribundus).

28.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Lidé přišli v Líském do volební místnosti o víkendu v mimořádném termínu, aby mohlo zastupitelstvo opět fungovat.
7

V Líském měli mimořádné volby

Velvary (v zeleném) prohrály v MOL Cupu s Hradcem Králové 0:1.

Velvary: nejde to, dře to

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Rakovnicko - V sobotu krátce před osmnáctou hodinou se stala v obci Panoší Újezd na Rakovnicku tragická nehoda. Zahynul při ní cyklista. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, stav muže byl velmi vážný. „Záchranáři započali s oživovacími pokusy, které i přes maximální snahu nebyly úspěšné a muž svým zraněním na místě podlehl,“ doplnila mluvčí.

Kladno si poradilo i s Arsenalem

Kladno - Trenérovi Kladna Janu Pejšovi nejde závidět. Sotva se mu některý z hráčů uzdraví, uvolní místo na marodce jinému. Do utkání v České Lípě nemohl nastoupit Tomáš Procházka a už po pěti minutách se s poraněným kolenem poroučel ze hřiště kapitán Václav Kalina…

Hostouni tentokrát nepřálo štěstí

Chomutov - Fotbalová Hostouň před týdnem otočila zápas s Motorletem. Na severu Čech v Chomutově ale dovolila domácím totéž. Vedla 2:1, aby nakonec odjela z pěkného, oboustranně ofenzivně laděného utkání s pětigólovým přídělem.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.