Do letošního krajského finále postoupilo celkem 121 mladých šachistů ze středočeských oddílů v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16.

Žáci z T.J. Sokol Buštěhrad si dokázali vybojovat postup ve všech kategoriích a pověst regionálního mládežnického šachového centra potvrdila i druhá nejpočetnější dvanáctičlenná výprava.

Nejúspěšnějším hráčem byl Ondřej Popovský, který bez jediné prohry ovládl kategorii 14letých a stal se krajským přeborníkem.

Finále Krajského přeboru bylo současně i kvalifikačním turnajem pro postup na Mistrovství Čech mládeže.

Kromě Kryštofa Švarce, který si postup zajistil už na loňském mistrovství republiky a vítězného Ondry Popovského si z buštěhradského oddílu účast na podzimním Mistrovství Čech vybojoval i nováček Matěj Kučera v kategorii HD10.

Vítězové jednotlivých kategorii:

H10 (hráno 9 kol, 29 finalistů)

1. Pressler Tobiáš - Klub šachistů Říčany / 7 bodů

2. Langmaier Michal - TJ Kralupy nad Vltavou / 7 bodů

3. Sedmihradský Tomáš - SK Spartak Čelákovice / 7 bodů

(o těchto pozicích rozhodlo až pomocné hodnocení!)

Podrobné a kompletní výsledky naleznete ZDE

Dvoudenní výprava do Mladé Boleslavi byla pro některé hráče první opravdu větší akcí, nabrali mnoho nových zkušeností a nejen šachových zážitků.

Volný čas po horké sobotě nad šachovnicemi využili například k návštěvě místního aquaparku a mnozí by byli překvapeni s jakou chutí si šachisté zahrají třebas fotbálek.

Nezbývá než popřát postupujícím hodně úspěchů v listopadu v Harrachově na zmíněním Mistrovství Čech.

Autor: Bohumil Kučera a Václav Buk, T.J. Sokol Buštěhrad