Úvod zápasu ale Kladno zaspalo a už po osmi vteřinách prohrávalo. Pražané brzy přidali druhou branku, avšak za stavu 2:3 přišly první velké chvíle kapitána domácích Tomáše Leipnera, jenž třemi pohotovými góly otočil na 5:3. Zelenobílí to však nezabalili. Vyrovnali na 5:5 a do konce druhé třetiny ještě jednou vymazali těsnou ztrátu.

Poté ale, co kladenský lídr upravil na 8:6, bylo zřejmé, že jen hrubé chyby nebo velké štěstí soupeře mohou na fantastickém úspěchu Kladna něco změnit.

„Celé finále mi to tam nepadalo. Říkal jsme, že si to nechám na poslední zápas a ono to vyšlo,“ usmíval se autor čtyř branek, jemuž se postupem Kladna splnil velký sen. Podle něj o výhře rozhodly fyzické síly."Dalo se čekat, že soupeřovy dvě pětky to nemohou vydržet," konstatoval.

Hrající hlavní trenér Tomáš Janeček přičítal historický úspěch kladenského florbalu kolektivnímu pojetí a srdíčku hráčů. Však také klubové motto říká: Za Kladno se nehraje, za Kladno se bojuje! A to jeho svěřenci splnili na víc než sto procent.

Z individuálních výkonů kouč vyzdvihl hru gólmana Petra Pajera, ač ve finálové sérii padalo velké množství branek (9:6, 0:7, 7:5, 9:6). „Je u něj standardní, že třetí třetiny zvládá luxusně, díky tomu jsme postupovali. Soupeři z něho měli respekt,“ uzavřel spokojený Janeček.