Ve všech zápasech Kladna proti Litvínovu dosud vždy vítězil hostující tým. Až letos Bivojové tuto tradici porušili v úvodním utkání sezony.

Bylo tedy na FBC zvednout hozenou rukavici. Jako první se pro ni ohnul dvěma trefami Louvar, hosté ale gólem do šatny snížili. Povzbuzení Bivojové zvýšili v úvodu druhé části aktivitu, kterou však zarazil třetím zásahem Šikola a domácí se dostali do laufu.

Když zvýšil Habada na 4:1, vybrali si Severočeši oddechový čas a následně snížili při vyloučení Hušáka. Kozák ale reagoval už po minutě a brzká trefa Leipnera znamenala vedení domácích o čtyři góly.

Ve třetí části se Kladno snažilo nepustit soupeře do předpokládaného tlaku. Sudí ovšem zápletku zdramatizovali a poslali na trestnou lavici Leipnera za sekání a po půl minutě Louvara za blokování hole. Domácí dobře bránili, ale přesto - už ve čtyřech - inkasovali od lídra kanadského bodování soutěže Huliče.

Povzbuzený Litvínov cítil šanci a začal tlačit. Do toho přišlo další oslabení Kladna, když si šel odpočinout Hušák. Jenže Vlček unikl a skóroval v oslabení! Na lavici hříšníků zamířili Vágner se Skuhrovcem za vzájemnou hrubost a při hře 4 na 4 se trefil litvínovský Kumai.
Tentokrát si vzalo time–out Kladno, jenže Litvínov okamžitě znovu snížil - pět minut před koncem třetiny na rozdíl dvou gólů. Kladno přesto uklidnilo hru a nakonec přidal pojistku ze standardní situace Frömmel.

FBC Kladno – SK Bivoj Litvínov 8:5 (2:1, 4:1, 2:3). Branky Kladna: 6. a 15. Louvar (na obě Minář), 27. Šikola (Janeček), 32. Habada, 35. Kozák (Louvar) 35. Leipner (Janeček), 55. Vlček (Janeček), 58. Frömmel (Reymar). Střely na branku: 33:37 (8:7, 12:13, 13:17). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0.

1. Paskov ⋌ 12 8 2 0 2 98:58 28
2. Bohemians⋌ 12 8 1 0 3 79:61 26
3. Kr. Vinohrady⋌ 12 7 1 1 3 65:53 24
4. Litvínov⋌ 12 7 0 1 4 95:72 22
5. Havl. Brod⋌ 12 5 2 21 75:66 21
6. Žďár n. S. ⋌12 6 0 2 4 75:71 20
7. Počenice⋌ 12 6 0 0 6 65:64 18
8. Kladno⋌ 12 5 1 1 5 80:82 18