Na Spartičku nedosáhli ani v poháru

Kladno – Podruhé za sebou se florbalisté Kladna utkali doma v nové Biosce s největším protivníkem v I. lize – pražskou Spartou. A opět prohráli, teď to ale bylo pouze v rámci Českého poháru.

11.10.2011

Hrdina utkání kladenský Linhart (vpravo) v souboji s českým reprezentantem Garčárem z Tn Střešovice Foto: David Hácha

Bodování zápasu opanoval Václav Linhart pěti body za čtyři góly a jednu asistenci Martinu Rynešovi. Ten mu pak gólovou nahrávku splatil čtyřnásobně. Hattrick přidal Radek Šikola, jemuž na všechny trefy nabíjel Jan Louvar – trenér Tyburec je po čase postavil spolu a tato dvojice řádila „jako zamlada“. Bohužel to opět nestačilo, Sparta byla nakonec o gól lepší. Při střelecké převaze měla tentokrát slabší produktivitu. Domácí doplatili i na častá vyloučení.

Kladenští nastoupili se špatným svědomím z debaklu v posledním ligovém zápase proti Spartě a plni odhodlání se revanšovat. V deváté minutě otevřel skóre střelou z levého křídla Šikola, kde ho skvěle našel Louvar. Hosté vyrovnali v polovině třetiny při početní výhodě po vyloučení Jana Havlůje. Další vyloučení Šikoly ale nepotrestali a do šatny nakonec šli s jednogólovým deficitem, když půl minuty před „sirénou“ usměrnil M. Ryneš do sítě Linhartovu střelu.

Ti dva si vyměnili role hned v úvodní minutě druhé části, když Linhart zvýšil na 3:1. Vyloučení Frömmela pak domácí ubránili. Devátou minutu si toho dne zřejmě oblíbil Šikola – po další Louvarově nabídce zajistil už třígólové vedení Kladna. Sparťané ale dvěma trefami v rozmezí tří minut korigovali. Pak si zase vzali slovo Linhart s Rynešem a bylo to 5:3. V čase 37:11 se blýskl Cmíral v kladenské kleci, když po faulu Zapletala zlikvidoval nařízený nájezd Slovince Luky Časara. V následné přesilovce Linhart šikovně vypíchl míček a po samostatném úniku dovršil hattrick a přiměl hosty v výměně gólmana. I Sparta ale početní nerovnováhu využila a Križko přidal v poslední minutě kontaktní gól.

Když se pak ve třetím dějství zase blížila devátá minuta, našel Louvar do třetice Šikolu na levém křídle. V polovině třetiny ale Križko snížil a při kladenské přesilovce po vyloučení Marvánka Sparta poprvé v zápase vyrovnala. Vedení vrátil domácím téměř okamžitě čtvrtou trefou Linhart, jenže stejně rychle znovu vyrovnal Havlas. Vítěznou trefu Sparty pak zaznamenal Svatoš při vyloučení Proška. Na výsledku už nic nezměnila ani power play Kladna.

Pozitivem je, že po Ondřeji Richtrovi, který se už v áčku zabydlel, si premiéru mezi muži odbyl další juniorský odchovanec, obránce Jan Havlůj.

Bratři Vladimír a Roman Havlůjovi, kteří se sami věnovali snad všemu, co lze dělat v hokeji, zásobují svými potomky florbal. Kromě Vladimírova syna Jana jsou to i pětiletá Romanova dvojčata, která právě začínají v kladenské přípravce. Jan zahrál solidně a trenér Tyburec jej zařadil i do sestavy pro další ligové utkání ve Znojmě v sobotu 15. října.

FBC Kladno – Sparta Praha 8:9 (2:1, 4:4, 2:4). Branky: 9. Šikola (Louvar), 20. M. Ryneš (Linhart), 21. Linhart (M. Ryneš), 29. Šikola (Louvar), 36. Linhart (M. Ryneš), 38. Linhart, 48. Šikola (Louvar), 54. Linhart (M. Ryneš) – 11. Marvánek (Svatoš), 33. Dvořák (Čermák), 36. Furch (Perušič) 37. Svatoš ( Križko), 40. Križko (Duchek), 51. Križko (Duchek), 54. Dvořák, 55. Havlas (Časar), 57. Svatoš (Smetana). Střely na branku: 21:43 (7:12, 9:16, 5:15). Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. V oslabení: 1:1.

PETR ŠIKOLA, TOMÁŠ LEIPNER

Autor: Redakce

11.10.2011

Velvary (v zeleném) prohrály v MOL Cupu s Hradcem Králové 0:1.

Velvary: nejde to, dře to

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Kladno si poradilo i s Arsenalem

Kladno - Trenérovi Kladna Janu Pejšovi nejde závidět. Sotva se mu některý z hráčů uzdraví, uvolní místo na marodce jinému. Do utkání v České Lípě nemohl nastoupit Tomáš Procházka a už po pěti minutách se s poraněným kolenem poroučel ze hřiště kapitán Václav Kalina…

Hostouni tentokrát nepřálo štěstí

Chomutov - Fotbalová Hostouň před týdnem otočila zápas s Motorletem. Na severu Čech v Chomutově ale dovolila domácím totéž. Vedla 2:1, aby nakonec odjela z pěkného, oboustranně ofenzivně laděného utkání s pětigólovým přídělem.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.