Atlantic Rakovník – SK Kladno 3:3 (1:1), n.p. 1:3

V semifinále krajského poháru na Stochově byli favoritem prvoligoví hosté, kteří v letošním ročníku skončili až v semifinále play-off první ligy. Divizní Atlantic ovšem předvedl skvělý výkon a zasloužil se o dramatickou zápletku.

V prvním poločase držely oba celky dlouhou dobu vyrovnaný stav bez branek. Teprve pět minut před koncem se prosadil Vodrážka a posunul Atlantic do vedení. Chvíli před koncem poločasu ale Kladenští dokázali vyrovnat Elmanem.

Ve druhém poločase kvalitní futsal pokračoval. Hosté se Fitkem brzy dostali do vedení, ale domácí nesložili zbraně. Nejprve Urban vyrovnal a posléze nečekaná Vodrážkova střela z otočky zapadla do kladenské svatyně – 3:2. Hosté navíc přišli o oprávněně vyloučeného Čurdu a zraněného Vymětalíka. I přesto si vytvořili tlak, nicméně Atlantic do posledních chvil náskok držel, a to i při power-play Kladna. Dokonce mohl dvakrát skórovat do prázdné branky, ale nepodařilo se a naopak chvíli před koncem Fitko - nová akvizice fotbalových Velvar - srovnal.

O postupujícím tak rozhodovala penaltová loterie. Rakovničtí v ní tentokrát tahali za kratší konec lana, když kapitán Hájek trefil v první sérii jen tyč a na opačné straně se trefili všichni exekutoři – Fitko, Nový, Müller. Ani proměněná desítka Vodrážky tak nezabránila postupovým oslavám Kladna. „Rakovník odehrál výborné utkání, ale naše mladá sestava také nepředvedla špatný výkon. I když jsme to neměli nechat dojít do tak dramatického konce, šance jsme na to měli,“ řekl kladenský kouč Petr Hlaváč, jehož tým čeká ve finále Selp Mladá Boleslav. Hrát se bude dvoukolově zřejmě na přelomu července a srpna.

Branky: Vodrážka 2, Urban – Fitko 2, Elman.

Kladno: Vošmik – Müller, Nový, Vymětalík, Fitko – Jaráb, Vašák, Elman, Čurda – Manda.