Benago Zruč n. S. – SK Kladno 5:2 (3:2)

O tom, že utkání začalo v rychlém tempu a Benago nechtělo první minuty utkání vypustit, jako tomu bylo v minulém utkání, svědčí fakt, že diváci viděli vedoucí branku domácích už ve 36. vteřině utkání. Závar před Mandou zužitkoval Štorc – 1:0. Prvních deset minut Zruč svého soupeře mačkala, ale přesto se radovali hosté. V 8. min se obtočil kolem A. Simitčiho Müller a bylo srovnáno – 1:1. Benago odpovědělo během minuty hned dvakrát. Přiťuknutí B. Simitčiho zužitkoval Mullai a po pár vteřinách rozvlnil síť Kladna Filinger – 3:1. V závěru se hostující mužstvo nadechlo k náporu a odměnou jim za to byl kontaktní gól. Chaloupka našel „Českou uličkou“ Vincence a bezmocný Klíma lovil míč ze své sítě podruhé – 3:2.

Obraz hry se ve druhé polovině zápasu nezměnil. Benago drželo svého soupeře daleko od své svatyně a soupeř to měl v této části hry hodně složité. Ale ani domácí se do zakončení příliš nedostávali a tak stav 3:2 trval až do 37. minuty. V tu chvíli se totiž Kladnu nakumulovalo šest faulů. Na značku pokutového kopu si tak postavil míč reprezentant Filinger a uklidil ho přesně k levé tyči – 4:2. Hosté v závěru zkoušeli power play, ale bez úspěchu. Zručský futsalový mančaft si dokázal výsledek nejen uhlídal, ale dokonce ještě jednou udeřit. Do prázdné brány poslal míč přes půl hřiště Filinger, který se tak začal v předposlední minutě naplno radovat z hattricku – 5:2.

Velmi dobrou náladu měl po vyhraném utkání trenér Benaga Petr Málek, a ještě aby ne. „Kladno určitě nebylo špatný soupeř. Je to loňský semifinalista ligy a my jsme věděli, že to bude těžký. Dnes opravdu hodně dobře bránili. Oni tím mohli jenom získat a my jsme mohli naopak ztratit. Hráli jsme trpělivě a čekali na svoji chvíli,“ naznačil předzápasovou strategii kouč. „Pokud jsou týmy vyrovnané, tak se rozhoduje většinou v posledních dvou třech minutách a dnes se to opět potvrdilo. My jsme hráli bez chyb, a proto jsme vyhráli,“ řekl spokojený Málek. „Jen díky špatnému losu má Kladno zatím jen jeden bod,“ doplnil.

Jeho protějšek Petr Hlaváč yl smutný, ale výkon mužstva ho nezklamal jako před týdnem s Chrudimí. „Konečně to mělo úroveň, lépe jsme v sezoně asi nehráli. Rozhodl úvod, když jsme si nechali zbytečně odskočit soupeře na dva góly a poté desítka Filingera,“ řeklPetr Hlaváč, podle něhož bylo dost znát, že řada hráčů hrála odpoledne velký fotbal. Veselý za Vlašim, Chaloupka s Vincencem za Motorlet, Fitko za Tuchlovice. "A také nepomohlo odstoupení Vládi Vymětalíka v poločase kvůli nevolnosti," doplnil trenér Kladna.

Branky: 1. Štorc (Světlík), 9. Mullai (B. Simitči), 9. Filinger (Mullai), 37. Filinger (PK), 39. Filinger – 8. Müller, 19. Vincenc (Chaloupka). Rozhodčí: Smrček – Kaštálek. ŽK: A. Simitči – Fitko, Müller. Diváci: 250.

Zruč n. S.: Klíma – B. Simitči, A. Simitči, Mullai, Filinger, Krupička, Štorc, Stojanik, Světlík, Váňa, Pospíšil.

Kladno: Manda – Veselý, Müller, Čurda, Volf, Vašák, Vymětalík, Chaloupka, Vincenc, Fitko, Jaráb.

1.ERA-PACK Chrudim 6 6 0 0 39:7 18
2. Eco Investment Praha 6 5 1 0 28:11 16
3.Benago Zruč nad Sázavou 6 4 2 0 23:12 14
4. SELP Mladá Boleslav 6 4 1 1 25:18 13
5. Sunny Days Helas Brno 4 3 1 0 17:6 10
6. Torf Pardubice 7 2 1 4 14:17 7