Habešovna Gladiators – Hradec Králové 4:1 (3:0 na zápasy)
Domácím vyšla dokonale první třetina. V 11. minutě během devíti vteřin skórovali Bartejs s Langthallerem, a když poté Bartejs zvýšil na 3:0, měli Gladiátoři k dispozici skvělý náskok, který nepustili. „Hlavně ve třetí části už jsme jen v pohodě hlídali výsledek a ještě ho vylepšili,“ řekl trenér Habešovny Jiří Tyburec, jehož svěřenci nachystali jedno ze dvou velkých překvapení čtvrtfinále. O druhé se postaral Letohrad vyřazením vítěze základní části – Ústí nad Labem. „Určitě tak nebudeme hrát proti Kladnu, i kdyby postoupilo. Vypadá to na Sudoměřice u nich nebo Opavu u nás,“ dodal šťastný kouč Habešovny.

Branky: 11. a 13. Bartejs, 11. Langthaller, 44. Denis – 20. Urban. Třetiny: 3:0, 0:1, 1:0.

Škoda Plzeň – KEB Kladno 5:4 pp, 3:2 (2:2)
V prvním utkání hosté překonali zlý začátek, když inkasovali už ve 34. vteřině a pak znovu v 7. minutě. Trčka držel vyrovnávacími trefami tým při životě a Příhoda se přidal minutu a půl před koncem, kdy srovnal na 4:4. Pak měl ještě tutovku Trčka, jenže míček mu na nerovnosti přeskočil a v prodloužení Hubač rozhodl.

Branky: 1. a 7. Kejř, 21. Muchl, 40. Chowaniec, 48. Hubač – 3. a 18. Trčka, 33. Honický, 44. Příhoda. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:2 – 1:0.

Druhý duel Kladenští prohráli také o branku, tentokrát v základní hrací době. Opět prohrávali 0:2, srovnali, ale rána Kavalíra ze 37. minuty je srazila. „To jsou záludnosti play-off a moji svěřenci byli asi trochu přemotivovaní. Ale máme svoji sílu a věřím, že nakonec postoupíme,“ řekl ne právě nejlépe naložený kouč KEBu Drahomír Kadlec.

Branky: 10. Kejř, 11. Muchl, 37. Kavalír - 16. Trčka, 33. Hudeček. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:1.