V hale hokejové Slavie v Edenu je ve finále čekal tým Hradce Králové, jenž v sobotu minutu před koncem semifinálového zápasu s Plzní prohrával 2:3. V power-play ale vyrovnal a v první minutě prodloužení dal i vítězný gól. KEB pak vyřadil Karvinou po výsledku 2:1.

Slezané, kteří letos opustili hokejbalovou elitu, ale dlouho vedli 1:0. V závěrečné třetině se však přece jen prosadil finalista extraligového play-off. V přestávce mezi druhou a třetí třetinou ale padala slova jako: „Koho to nebaví, ať nehraje, takhle se druhý nejlepší celek Česka nechová.“

Z výletníků, kteří do té doby preferovali individuální pojetí, se rázem stalo jiné mužstvo, které hned na začátku posledního dějství vyrovnalo a tři minuty před koncem vstřelilo kapitánem Rejtharem i vítězný gól.

Do finále už Kladenští vstoupili mnohem koncentrovaněji. „Klukům tentokrát nelze nic vytknout, chtěli pohár a bylo to na nich vidět.

Pod novým vedením klubu je to celkově naše nejúspěšnější sezona, počítaje v to i mládež,“ prohlásil spokojený šéf KEB Lukáš Kubica.

Kladno ve finále vedlo od 2. minuty zásahem Šímy a hned za 20 vteřin nedalo Hudečkem, jemuž končí hostování, penaltu. Východočeši ve druhé části vyrovnali, avšak závěrečnou ovládl KEB, který třemi góly rozhodl.

Dva z nich vstřelil Trčka, druhý padl při power–play do prázdné branky. První branku zápasu zařídil útočník Jakub Šíma a byl to zároveň jeho první přesný zásah proti extraligovému celku.

„Že nebyl vítězný nevadí, stejně si ho moc cením,“ prohlásil hráč, jehož radost hned po utkání znásobilo oznámení, že je členem reprezentační dvacítky. „Po zklamání z prohraného finále extraligy jsme si vítězstvím v poháru trošku spravili chuť,“ dodal Šíma.

Semifinále: KEB Kladno – Karviná 2:1 (0:1, 0:0, 2:0). Branky: 31. Nedvěd, 43. Rejthar – 12. Červenka. Vyloučení: 5:3, bez využití.
Finále: KEB Kladno – Hradec Králové 4:1 (1:0, 0:1, 3:0). Branky: 2. Šíma, 34. Honický, 36. a 45. Trčka – 22. Ježek. Vyloučení: 4:5 bez využití, v oslabení 1:0 + Rejthar OT – Novák OT aOK, Hrabica OT.