Narozdíl od předchozích let byla anketa tentokrát vyhodnocena odbornou komisí složenou ze zástupců sportovního kolegia a zástupců sportovních svazů.

Tomáš Kaberle, hráč bohužel průměrného Toronta Maple Leafs, trumfnul dokonce českou hokejovou ikonu Jaromíra Jágra, který skončil až třetí. Možná i proto, že v dresu Rangers na jaře sice v play-off zářil (Kaberleho Toronto se vůbec do play-off) Oba chlapíci se dokonce sešli v jednom týmu, ať už třeba na olympiádách v Salt Lake City či Turíně, ale také v dresu extraligového Kladna při výluce v NHL.

Mezi nimi skončil profesionální boxer Rudolf Kraj původně z Mělníka. I olympijský medailista ze sydney má ale s Kladnem zkušenosti - za zdejší klub boxoval v roce 1995.

Sympatický je úspěch Aerobic Dancers Kladno. Ten dlouhodobě řádí na českých evropských i světových kolbištích a vozí do Kladna jednu medaili za druhou. V anketě ho překonali pouze vodní kanoisté Volf - Štěpánek (medailisté z olympiády) a basketbalisté ČEZ Nymburk, účastníci Ligy mistrů.

Kategorie jednotlivců:
1. místo – Ondřej Synek (veslování)
2. místo – Tomáš Janků (atletika)
3. místo – Jan Gruber (veslování)
4. místo – Štěpánka Hilgertová (vodní slalom)
5. místo – Kateřina Šafránková (atletika)
6. místo – Olivia Prokopová (minigolf)
7. místo – Josef Nikl (sportovní střelba)
8. místo – Vavřinec Hradílek (vodní slalom)
9. místo – Michaela Mrůzková (rychlostní kanoistika)
10. místo – Petr Koukal (badminton)

Kategorie kolektivů:
1. místo – Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (vodní slalom)

Nikola Brejchová (atletika)

Ceny sportovcům předali členové Rady Středočeského kraje a zástupci Škoda AUTO a.s.

Pro zajímavost přidejme ještě jména Kladeňáků, kteří se ocitlina nominační listině. V hlavní kategoriito byli zejména atleti AC Tepo Kladno. Eliška Klučinová jako mistryně ČR ve víceboji a světová šampiona v hodu kladivem, Libor Malina (mistr ČR vdisku), Jan Mihál (3. MČR v hodu oštěpem do 22 let), Tomáš Nešvera (3. v MČR v desetiboji do 22 let),Nikola Radostová (3. v dálce a 2. na 800 m v MČR do 22 let).

Dále pak členka Aerobic Dancers Kateřina Šmejkalová (3. v MČR a 6. na ME), Lukáš Horáček (KBSÚAMK Unhošť - 3. v MČR v enduru E2) a Jakub Horák (KBS ÚAMK Unhošť- 1. MČRv enduru juniorů).

V klubech byl v nominaci ještě SportklubČASPV Kladno v kategorii14 - 16 let - třetí v MČR v aerobiku, Habešovna Gladiators - mistr ČR v hokejbalu a volleyball.cz Kladno - třetív extralize.

V kategoriiObjev roku soutěžili ještě Robert Černý (ČASPV Kladno) za 1. místo v MČR v aerobiku a šachista Václav Růžička (ŠK Kladno) za 2. místo v MČR mládeže do 14 let a 50. místo v MS mládeže do 18 let.

Mezi zdravotně handicapovanými sportovci se ucházel o příčky Radek Procházka (boccia) - třetí z Paralympiády v Pekingu.

Mezi sportovci ze zahraničí byli ještě další kladenští hokejisté. Taletovaný reprezentant do 20 let Jakub Voráček(nyní Columbus) a František Kaberle.Zapomenuto bylo třeba na Tomáše Plekance z Montrealu, jenž byl z Kladeňáků v minulém ročníku nejúspěšnější v NHl co se bodů týče.

V kategorii trenérů se do finále zase nedostali Lenka Procházková, cvičitelka Aerobic Dancers a Jindřich Licek zatřetí místo volejbalistů v extralize.To je ale malá nepřesnost ankety. Licek v závěru minulé sezony ještě Kladno nevedl, tým měl na starosti Zdeněk Šmejkal (v létě si role prohodili).