Švermovští v něm po první třetině vedli 3:0, ale soupeř postupně skóre otáčel až na 3:4. Chvíli poté, necelých sedm minut před koncem – domácí z utkání odstoupili, údajně z důvodu obavy o své zdraví. „Nepřijeli žádní rozhodčí a nakonec jsme se dohodli, že duel odpíská hráč soupeře Karel Koláčný. Ten však hostům kromě dvou faulů ze začátku nepískal nic a vrcholem byl náběh a faul loktem hráče Hlízy na našeho Rojka. Dál jsme hrát nechtěli,“ popsal situaci kapitán Beer Stars Jan Cajthaml.

Hostující Jan Hlíza se vyjadřovat ani nechtěl. „Nemá to cenu. Měl tam být rozhodčí a nebyl. Dodali jsme ho my, oni souhlasili. Pak podle mě žádný důvod k ukončení zápasu nenastal. Soupeř chtěl hrát když vedl, po našem gólu na čtyři tři najednou nechtěl,“ kontroval šéf Black Casina.
Kritiku na tom místě zaslouží i obsazovací úsek komise rozhodčích, jejího šéfa Milana Vondráčka se nám včera sehnat nepovedlo.

A ostatní duely? Šperkem kola byl ten mezi Dynamem a Jungle Fever, v němž bojovnější hosté v poslední třetině ztratili náskok 4:3, ale nakonec Fišer alespoň vyrovnal a v nájezdech byli Jungle lepší. Brankář Ježek nelapil jen ránu Seidla, jeho protějšek Černý kapituloval před třemi střelami. Vítěznou připsali sudí Haškovi.

Výsledky: Dynamo – Jungle B 5:6 nn (Seidl, Fujan, Tyburec, Lukáš, Červený – Klabeček 2, Fišer 2, Rak, Hašek), Unhošť – Torpedo 1:2 (Kozel – Skála, Stahl), Beer Stars A – Black Casino 3:4 nedohráno (Kosina, Brejcha, Cajthaml – Pošmourný 2, Bušek, Hlíza), Slaný – Beer Stars B 3:4 (Adamov, Šafář, Bajza – Mencl 2, Ševčík, Janeček), Třebíz – Bresson 4:2 (Bálek, Hora, Vajner, Korbel – I. Vršek 2), Delta – Buštěhrad 1:11 (Urban – Borč a Podráský 3, Müller, Šmíd, Čejka, J. Bomba, Příhoda), Moribundus – Amálka 4:9 (Dlouhý, Dubský, Mičko, Morávek – Holeček 2, Černý 2, Vodička, Kudrna, Neliba, Dykast, Frühauf).