Třebízští sice začali semifinále s Jungle Fever B ve velkém stylu, na svém hřišti ve Slaném vyhráli úvodní dějství 5:0, ale od té chvíle je série vyrovnaná. První duel ještě skončil výsledkem 7:0, ale hosté poprvé v play–off neměli k dispozici hokejisty a posily z áčka.

To napravili v neděli, naopak domácím chyběly hvězdy jako M. Bálek či Průcha a rázem to bylo fifty – fifty.

Hosté dvakrát vedli, ale když kapitán Novák pět minut před koncem vyrovnal, vypadalo to na prodloužení. To odmítl Richard Diviš. První dva góly připravil, třetím rozhodl.

Jungle tak sahají po velkém překvapení číslo dvě, když v předchozím kole vyřadili také hlavně zásluhou Diviše vítěze základní části Amálku. Další utkání série se hrají v sobotu 30. května (18, ZS) a o den později (8, ZS).

To ve druhé sérii se zdá jasněji, byť se Bresson srdnatě postavil největšímu favoritu na prventví – Vlkům Buštěhrad. V prvním utkání byl ještě rozdíl docela patrný, a když už Bresson skóroval, soupeř vždy bleskově odpověděl.

V odvetě to vypadalo podobně. Když stavu 3:0 J. Vršek v oslabení po chybě Kally korigoval, okamžitě přišla odpověď z hole Rudovského, jehož bomba po zemi skoro trhala síť. Jenže v polovině utkání tím Vlci dostříleli a dál už pálila jen hvězda hostů – Honza Vršek. Tým povzbuzoval nejen z lavičky, ale v úvodu třetího dějství dal i další dvě branky a ze zápasu udělal drama. Vyrovnat se ale jeho mužstvu nepovedlo.

Celá série se odehrává na hřišti Sítná v Kladně, kde také bude o víkendu pokračovat. V sobotu i neděli se hraje od 13 hodin.

Výsledky:
Třebíz – Jungle 7:0 (Kolařík 2, Hora 2, Novák, Mraček, Korbel) a 2:3 (Korbel, Novák – Anis, Fišer, Diviš). Stav série: 1:1.
Buštěhrad – Bresson 7:3 (Kalla 2, Olič, Borč, Babický, V. Bomba, Rudovský – Vosátka, Žubrietovský, J. Vršek) a 4:3 (Babický, J. Bomba, Omrai, Rudovský – J. Vršek 3). Stav série: 2:0.