Domácí volejbalisté se začali rvát o prodloužení zápasu tentokrát od prvního míče úvodní sady. Dva body Kotrcha v řadě jim zajistili dvoubodový náskok – 14:12. Ten postupně začal narůstat až na pětibodový rozdíl.

Za stavu 20:15 se zdálo, že Slezané mají první bod v kapse, jenomže neměli. Dotek sítě a zbytečná chyba, na druhou stranu jediná v zápase dvojice Chudík – Rybníček, znamenala změnu stavu 21:22. Domácí vzápětí podržel dvakrát Rybníček, jako chytrý tah se posléze ukázalo nasazení mladého Scheffczika, který udělal čtyřiadvacátý bod. I když hosté první setbol odvrátili, následně se jim nepodařilo ubránit Filu.

Druhý set začala Opava výborně. Piovarči esem stanovil na ukazateli stav 6:2. Kladno se ale začalo zvedat (12:16). „V té chvíli nás soupeř tlačil, my se dokázali z toho dostat, což nám ještě více zvýšilo sebevědomí,“ podotkl Demar. Zodpovědnost na sebe v těchto okamžicích vzal Rybníček. Do koncovky šli domácí již s vedením 21:20.

Na začátku třetí sady se pokoušel výběr Jindřicha Licka o zvrat, ale bezvýsledně. Utkání se dohrávalo zcela po opavskou taktovkou. Hala ve stoje sledovala hru kočky s myší a v doprovodu mexických vln viděla druhé vítězství svých miláčků v řadě. „Před mými kluky smekám, všichni šli na doraz. Musíme zopakovat stejné výkony na Kladně. Bude to ale nesmírně těžké, Kladno je stále favoritem.“

„Bylo to pokračování úterka, zase jsme nehráli všichni, a to se proti takovému to soupeři vyhrát nedá. S postupem času jsme se dostali do křeče, kluci si nevěřili. Soupeř podával jak chtěl, ztrátoval a my jsme se nebyli schopni dostat do hry,“ řekl zklamaně Licek.

Opava - Kladno 3:0 (23, 21, 15)
Rozhodčí: Antušák, Krsek. Diváci: 1415. Stav série: 2:2.
Kladno: Böhm, Linz, Skládaný, Fokt, Svoboda, Sobotka, libero Minařík. Střídali: Šrámek, Diviš.