Lídr si vylámal zuby, všechny

Ostrava - Ostravská tvrz odolala i volejbalistům Kladna, kteří v dohrávce 18. kola extraligy absolutně nestačili na domácí tým. V každé ze tří sad uhráli pouhých 17 bodů!

26.1.2009

Pondělní klasika, útok kladenského Linze končí na blocích v podání Motyse a Kubaly.Foto: Pavel Sonnek

„Dnes na nás Kladno nemělo, podali jsme vynikající výkon,“ oprávněně těšilo trenéra vítězů Jaroslava Tomáše, jenž dostal krásný dárek k 60. narozeninám. Jeho družstvo se díky třísetové výhře posunulo do čela tabulky před Středočechy.

Kouč Kladna Jindřich Licek před utkáním upozorňoval na kvalitní obranu Ostravy a právě úspěšné bloky, kterým vydatně pomáhala špatná přihrávka Středočechů, zajistily v prvním setu Slezanům výrazný náskok. Ten se vyšplhal až na devět bodů.

Kladenští přípravu směřují k play-off a ve středu se vrátili z druhého lednového kondičního soustředění. V dalších dvou setech ale chvílemi ukazovali, že i v této fázi jsou schopni solidního výkonu.

Ve druhém dokonce vedli 9:7, pak ale palubovku ovládli nadšeně hrající domácí, kteří šňůrou čtyř bodů hosty položili. Nejvyrovnanější byl poslední set, byť konečný výsledek tomu neodpovídá. Hosté ale drželi krok jen do stavu 17:16.

„Ostrava zaslouží absolutorium, chytila rytmus, zatímco my hráli v křeči,“ ocenil skvělého soupeře Licek, jenž byl částečně spokojený jen se záchvěvy ve třetím setu. „Koncovku jsme ale nezvládli,“ dodal.

DHL Ostrava – Volleyball.cz Kladno 3:0 (17, 17, 17)

Rozhodčí: Labašta a Dočkal. Čas: 75 min. Diváci: 500.

Ostrava: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Motys, Kozák, libero Václavík.

Kladno: Linz, Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Svoboda, libero Minařík – Diviš, Šrámek.

26.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Příjemné setkání pod širým nebem se uskutečnilo v Unhošti na sádkách.
30

Den na rybářské baště v Unhošti se vydařil

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Gólman Slaného Michal Sedlák se nudil

Slaný - Fotbalisté Slaného po těsné porážce v úvodním utkání nového ročníku krajského přeboru v Horkách vstřelili první branku v sezoně v 5. minutě zápasu se Semicemi, kdy proměnil pokutový kop kapitán Galbavý. Jeho tým nakonec vyhrál lehce 4:0.

V Líském měli mimořádné volby

Líský - Mimořádně šli o víkendu k volbám obyvatelé obce Líský na Kladensku. Vesnice s 89 obyvateli musela znovu sestavit kandidátku. Nikoli proto, že by se zde mezi sebou zastupitelé nedokázali domluvit, ale kvůli tomu, že jeden zastupitel předčasně zemřel.

Velvary: nejde to, dře to

Kladno - Velvarští fotbalisté mají po dvou kolech divize na kontě pouze bod. V sobotu prohráli v Souši. Tým kouče Petra Johany vyhrál 3:0.

Cyklista po nárazu do lampy zemřel

Rakovnicko - V sobotu krátce před osmnáctou hodinou se stala v obci Panoší Újezd na Rakovnicku tragická nehoda. Zahynul při ní cyklista. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, stav muže byl velmi vážný. „Záchranáři započali s oživovacími pokusy, které i přes maximální snahu nebyly úspěšné a muž svým zraněním na místě podlehl,“ doplnila mluvčí.