Poduška byl v Unhošti po boji poražen Tlustým

Unhošť - V kladenském okresu existuje v současnosti jediný běžec, který je schopen porazit fenoména Josefa Podušku. V 1. ročníku unhošťské Čertovské pětky dokázal Jan Tlustý z AC Tepo Kladno v cíli přesprintovat o dvanáct let staršího kolegu, a to o tři vteřiny.

8.12.2007

IlustračníFoto: Deník/ Rudolf Muzika

Závod se běžel před týdnem a byl uspořádán na počest založení unhošťského Sokola (120 let) a začátku stavby Sokolovny (100 let). Organizátory běhu byly Maratón Klub Kladno v čele se Zdeňkem Kučerou a TJ Sokol Unhošť.

Celkovým vítězem se stal Jan Tlustý v čase 18:58 min. (vyhrál tak i kategorii A) a stanovil rekord trati. Druhý doběhl Josef Poduška (19:01 a vyhrál kategorii B), třetí doběhl další Kladeňák Stanislav Pípal s téměř dvouminutovou ztrátou za vedoucí dvojicí.

Soutěžilo se v sedmi tradičních kategoriích: muži A do 39 let, B 40 - 49 let, C 50 - 59 let (Vladimír Kropáč - 24:28), D 60 - 69 let (Jan Merunka - 26:30). Mezi ženami opět kralovala Iveta Kokešová (25:57), ale jen těsně porazila teprve třináctiletou Karolínu Růžičkovou (26:09). Obě ženy vyhrály své kategorie, Růžičková do 34 let a Kokešová nad 35 let. Nejmladším zúčastněným běžcem byl desetiletý Eduard Horych, nejstarším sedmdesátník František Skalník z Tuchlovic.

Více v sobotním Kladenském deníku.

8.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Baráž: Novo Kladno - K. Žehrovice 6:0 a 1:2.
16

Do přeboru zamíříly i Novo a Pozdeň

Oslavy pětistého výročí založení pivovaru na hradě Křivoklátě.
13

Pět set let oslavili ochutnávkou piva z malých pivovarů

Nouzov - Chráněné bydlení Domov dobré vůle Slunce v Nouzově uspořádalo oslavy založení. Na zahradní slavnosti v Nouzově byla k vidění skvělá vystoupení samotných uživatelů sociálních služeb či kouzelník v akci. Všem zúčastněným navíc zazpíval veselé písničky klaun František Konvalinka. Hosty čekalo také bohaté pohoštění, které z části zajišťovala Kavárna Slunce. Nakonec zahrála všem k tanci i poslechu kapela Kamarádi od Berounky.

Bez gumy neumí zázraky ani Hošek

Kladno – Na páté místo průběžného pořadí královské kubatury Super buggy klesl kladenský autokrosař Jaroslav Hošek. Třetí místo opustil po závodech na jeho oblíbené trati v Přerově, kde skončil až devátý.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

Slaný - Ve Slaném slavili Tátův den Podnebem. Druhý ročník akce s tímto názvem pořádala stejně jako v loňském roce nezisková organizace Prostor.