Slánští plošináři nezačali dobře

Praha, Slaný (AKTUALIZOVÁNO) - Ve spanilou jízdu domácího týmu Olympu Praha se změnil úterní první závod domácí extraligy družstev na ploché dráze. Jezdci AK Slaný skončili třetí. Volno měla Zlatá přilba Pardubice. Ovál po celý den zkrápěl déšť, ale závodnici se s těžkým povrchem dokázali vyrovnat znamenitě. V žádné z jízd nikdo nespadl.

15.4.2008

Matěj Kůs z Olympu (3) byl nejlepším jezdcem vítězů 1. kola extraligy plochodrážních družstev.Foto: Martin Sidorják

Pětice závodníků pražského Olympu vyhrála na stadionu na Markétě o devět bodů. „Jsem spokojený. Doufám, že se mi takhle bude dařit dál,“ zářil na stupních vítězů junior Matěj Kůs, který získal 12 bodů. Jezdci Olympu mohli triumfovat ještě výrazněji, ale v závěru mírně polevili. Jejich náskok na obhájce titulu z Plzně byl totiž v polovině závodu již plných 13 bodů.

Dramatický souboj o třetí příčku se Mšenem rozhodl až v samotném závěru Slaný, jež nastoupilo bez opor Sebastiana Ulamka a Adriana Medziňskiho. „Jezdce jsem nasazoval tak, aby poslední jízdy jeli dva nejsilnější Slawomir Drabik a Martin Vaculík. O našem třetím místě však bylo rozhodnuto už předtím,“ přiblížil manažer AK Milan Mach, jenž byl spokojený s výkony Drabika a Málka, který odjel své maximum.

Závod se jel novým systémem, každý tým tvoří pět jezdců a tím se počet jízd zvýšil na 25. Podle Macha se na Markétě potvrdilo, že v době, kdy je málo jezdců, to byl špatný krok. Závody ztratily na úrovni a napětí. Mezi jezdci byly velké výkonnostní rozdíly. Například v jízdách se prakticky nepředjíždělo.
Druhý závod se jede v Pardubicích 30. dubna za účasti Slaného.

Pořadí: 1. Olymp 54, Plzeň 45, 3. Slaný 29 (Drabik 13, Vaculík 6, Málek 6, Dudek 0), Mšeno 23.

15.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

Publikum na Okoři

FESTIVAL OKOŘ: Hvězdnou sestavu doplní Marta Jandová a Eddie Stoilow

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Den na rybářské baště v Unhošti bude plný pochoutek a zážitků

Unhošť – Český rybářský svaz Unhošť pořádá v sobotu od 14 do 24 hodin Den na rybářské baště. Příjemné setkání se už potřetí uskuteční v areálu na sádkách v Unhošti nedaleko rybníka Bulhar.

Na silnici mezi Veltrusy a Neratovicemi se srazila dvě auta

Mělnicko - Na silnici II/101 mezi Veltrusy ve směru na Neratovice se stala v pátek ve 13.25 hodin dopravní nehoda dvou vozidel. Na mostě nad dálnicí D8 se  srazilo osobní vozidlo s dodávkou.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 33. týdnu roku 2017 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

David Štich byl vidět, i když se nepral

Kladno – Také druhé přípravné utkání na ledě soupeře prohráli hokejisté Kladna 1:3.