Ragbisty Říčan Sparta prověřila

Říčany – Ragbyová extraliga odehrála další díl ze své podzimní části extraligové soutěže, v níž bylo položeno jen 15 pětek, nejvíce pět ve Vyškově, kde domácí borci vyhráli 3:2 na pětky a celkově 23:20 nad Brnem. Všechny týmy si přišly na body i když prohrály.

13.10.2011

Z utkání Říčany - Sparta PrahaFoto: Petr Skála

Totiž i za prohru malým rozdílem bodů je jeden bonusový bod, který patřil tentokrát ragbistům Pragy po prohře se Slavií, ale i Sparty po neúspěchu v Říčanech. Tatra po remíze v Havířově si přivezla dokonce dva body. Nejvíce 4 body získali ragbisté Slavie Praha, kteří jsou v tabulce již druzí a Mountfield Říčany, které jsou stále v čele extraligové tabulky.

RC Říčany - Sparta Praha 19:13
Domácí začali dobře, položili i první pětku, ale přestože si vytvořili tlak, více se nezadařilo. Naopak Sparta se ve druhém poločase chytla a dokonce sahala po vítězství, ale dvě položené pětky domácích nakonec rozhodli o jejich vítězství a udržení neporazitelnosti.
Body: Schlanger 5, Schütz 5, Brabec 5, Vančura 4 – Vokrouhlík 8, Zachariáš 5. Pětky: 3:1. Rozhodčí: Breburda – Prudel, Haitman. Poločas: 7:0.
„V domácím utkání před reprezentační pauzou jsme dokázali udržet letošní extraligovou neporazitelnost proti loňskému semifinalistovi play-off Spartě Praha. Po počáteční oťukávání jsme šli pětkou Michala Schlangera do vedení, ale bohužel to bylo z naší strany v první půlce vše. Nedokázali jsme obranu Sparty překonat a vytěžit body z naší převahy. Hosté sice v první půlce nebodovali, ale druhý poločas se jim podařilo na body vyhrát. I přes zlepšenou hru jsme nechali soupeře vlivem špatné disciplíny bodovat nejdříve z trestných kopů a těsně před koncem i položením pětky. Naštěstí se nám podařilo v průběhu druhé půle položit dvě pětky a tak jsme vyhráli. Musím říci, že stále nejsme v odpovídající formě, ve které bychom měli být. Po reprezentační pauze nás čekají ještě tři utkání s Tatrou, s Brnem a s Havířovem, a samozřejmě i tyto zápasy chceme vyhrát,“ má jasno kouč Říčan Antonín Brabec.

Ostatní výsledky 4. kola:
Slavia Praha – Praga 20:14 (6:0), Vyškov – Dragon Brno 23:20 (13:13), Havířov – Tatra Smíchov 10:10 (3:3).

13.10.2011

David Stahl stál poprvé v bráně Kladna od začátku utkání.

Stahl řešil neplánované pády na led, ale premiéru mezi Rytíři si pochval

Kladno - Kadaň 3:2.

Mladíček Stahl dovedl Rytíře k těsné výhře v Kadani

Nedaleko Slaného se srazila tři auta

Slaný - Kladenští policisté z dopravního inspektorátu vyjížděli v pondělí 16. října k dopravní nehodě, která se stala dopoledne nedaleko Slaného.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Libušín přišel o Nika, přesto bral tři body

FOTO: Kladensko – Šestibodový víkend pro kladenské chrty závodící s čelem tabulky I. A třídy. Hřebečská parta tedy chrty proti slabému Mníšku moc nepřipomínala, ale i tak brala výhru 3:1. Libušín uspěl na horké půdě v Cerhovicích 4:2, ale po změně stran také klopýtal.