V Toužimi se hrál vyrovnaný zápas, v němž si domácí udržovaly náskok.V závěru utkání ale o něj přišly. Dvě vteřiny před koncem prohrával Sokol o bod, když to dva metry za půlkou riskla Veverková, která trefila čistou trojku!

V táboře hostů vzápětí vytryskl gejzír radosti. „To se jen tak nevidí, konečně při nás stálo basketbalové štěstí,“ pochvalovala si trenérka Marie Šedová.

Na sokolovské palubovce důvod k radosti neměla. Sokol sice vedl po první čtvrtině o 13 bodů, pak však na něj Západočešky vletěly, stav otočily a až do konce si udržovaly mírný náskok. Poražené se trošku zlobí na sudí. Rozdíl v odpískaných trestných hodech něco naznačuje (30/21:12/7).

„Utkání se nám nevydařilo. Nehrály jsme dobře. Celkově jsem ale s vývojem soutěže spokojená. Doufám, že nám bude dařit i v příštím roce,“ řekla Šedová.

Toužim - Kladno 72:74 (16:14, 36:32, 52:51). Body: Martínková 19 – Müllerová 22, Kopecká 14, Stůjová 11.
Sokolov - Kladno 72:68 (7:20 28:32 49:47). Body: Hanušová 21 – Müllerová 19, Kopecká 17, Stůjová 14.

Zlepšené výkony byly v posledních kolech průvodním znakem hráček Slaného. Proto se očekávalo, že s Mostem by mohly odehrát dobrou partii. Bohužel se tak nestalo. A co víc, musely spolknout téměř padesátibodový debakl.

„Nepodařilo se nám dostat do hry, soupeř praktikoval agresivní obranu a byl jedním z nejlepších, proti kterému jsme hráli. Nám se nedařilo v koncovce a proto bylo rozhodnuto už po první čtvrtině,“ konstatoval trenér Slaného Petr Kozák.

Slaný - Most 36:84 (11:23 14:44 27:70). Body: nehlášeno.

1. Liberec I 11 10 1 844:665 21
2. Prosek 10 8 2 754:621 18
3. Karlín 11 7 4 803:735 18
4. Most 10 7 3 696:603 17
5. Kladno 10 6 4 744:702 16
6. Brandýs n. L. 11 5 6 651:719 16
7. Plzeň 11 4 7 750:809 15