První půle vyšla hostům velmi dobře. V čele s exligovým hráčem Slavie či Sparty Martinem Abrahámem se jim podařilo potrestat chyby Kladna v obraně a ujali se zásluhou střely pod břevno Runta a Fialy vedení 2:0.

Předtím už v 7. minutě Kladno oslabil brankář Čížek, vyloučený za ostrý faul. „Dali jsme ihned na to gól, psychiku mužstva to určitě nahlodalo,“ přiznal mělnický lodivod Martin Churáček.

Pak skončil na tribuně domácí trenér Petr Hlaváč, jehož chování se nezamlouvalo rozhodčímu. „Vyplynulo to ze hry, byly i horší výstupy, se kterými ostatní trenéři zápas odkoučovali,“ postěžoval si postižený kouč.

Do poločasu dal přesto naději Kladnu dorážející Müller, jenž snížil na 1:2, i když už předtím jednu velkou šanci spálil. Vymětalík třeba netrefil prázdnou branku a Junek napálil poprvé v zápase břevno.

Ve druhém dějství převzali iniciativu domácí. K vyrovnání nepomáhaly time-outy ani taktické pokyny z tribuny. Hlavně jim však chybělo štěstí. „Měli jsme ho hodně, ještě teď to rozdýchávám,“ odfoukl si mělnický trenér Churáček. Úzko mu určitě bylo při Vincencově tyči.

Minutu a půl před koncem se Kladnu vyplatila power-play, když skóroval Junek. U lavičky domácích letěla nad hlavy deska s poznámkami. Takovou měla radost z vyrovnávací branky. Bod by byl ovšem málo, a tak to domácí zkoušeli dál ofenzivně. A Mělník náhle z protiútoku udeři. V čase 28:50 mu Neuman vrátil těsný náskok.

Do konce zbývá poslední čtvrtminuta. Kladno zahrává 10 m kop za zbytečný faul Abraháma! Müller se jako správný kapitán postavil k rozehrání a trefil jen nohy brankáře Hnízdila. „Kdyby to kopal v tréninku, určitě by to dal. Rozhodla psychika. Ta dnes určuje sedmdesát procent výkonu,“ utrápeně prohlásil Hlaváč.

Ani teď však gólové šance Kladna nekončily. Nikdo nemohl uvěřit, že rána Čurdy dvě vteřiny před koncem skončila zase jen na horní tyči. To už ani asistent Chadima nevydržel a vzteky o zem rozbil fixu. „To mě omejvali,“ přiznal Churáček.

Jen Hlaváč poslední utrápenou minutu sledoval z úplného rohu tribuny s klidnou hlavou. Jako by ho nic nepřekvapovalo. Přesto z něho vyřazoval obrovský smutek a zklamání: „Prohrál určitě lepší mančaft. Když prostě nedáme takové šance, jaké jsme měli, asi půjdeme dolů.“

„Souhlasím, že Kladno si alespoň bod za druhou půli zasloužilo. My jsme však byli lepší v té první,“ hodnotil Churáček.

Mělník je tak díky výhře téměř jistě zachráněn, Kladno to naopak bude mít se záchranou hodně těžké. „V podstatě jednou nohou jsou tam,“ konstatoval mělnický trenér.

SK Kladno – Olympik Mělník 2:3 (1:2)
Branky: 16. Müller, 38. Junek – 9. Runt, 14. Fiala, 39. Neuman. ČK: 7. Čížek (K). Diváci: 100. Rozhodčí: Lobo, Novotný.
Kladno: Čížek (7. Vošmík) – Müller, Junek, Vymětalík, Čurda, Vincenc, Elman, Jaráb, Studený.
Mělník: Hnízdil – Runt, Beránek, Trutnovský, Průcha, Polák, Vokoun, Fiala, Neuman, Abrahám.