Jindřichovu Hradci se na Bubáky nedaří. Z dosavadních tří vzájemných zápasů nezískali Jihočeši ani bod. Ve čtvtém vzájemném zápase měli Jindřichohradečtí šanci tuto sérii překazit. Nové Strašecí ale bylo proti. Úvodní třetina začala hodně zostra. Dvojice rozhodčích udělovala za fauly, za které Novostrašečti zpravidla dostávají tresty do konce utkání, jen dvouminutová vyloučení. Ostrá první třetina skončila, i přes tlak domácích, bez branek.

Rozhodující momenty přišly až ve druhé patnáctiminutovce. Herní zlom přišel ve 20. minutě. Nové Strašecí mělo výhodu přesilovky. Douša přistrčil Průšovi a ten od červené otevřel skóre. Od první branky utkání byli hosté aktivnější a zasloužené zvýšení přišlo brzy. Hradecký brankář ztratil v jednom ze soubojů hokejku, čehož využil v přesilovce obránce Duchoň. Objel klec, prostřelil míček mezi betony gólmana, zvýšil na 2:0 a navíc ze sebe slépl nálepku "svátečního střelce".

I ve třetí třetině hosté dominovali. A zasloužená odměna přišlatři minuty po přestávce. Ryss vyhrál buly a nejlepší hráč zápasu, Jiří Husák, zvýšil dělovkou do šibenice na 3:0. O dvě minuty později přišel nepříliš sportovní moment. Domácí provokatér Plášil kopl v brankovišti strašeckého Šnobla kolenem do žeber a následovala bitka. Šnobla se nejprve zastala dvojice obránců Kuna, Douša a poté přispěchal na pomoc kapitán Ryss, který se do souboje s Plášilem pustil pěstmi. Oba vyfasovali trest na pět minut a do konce utkání.

Hradec se zmohl tři minuty před koncem na snížení, ale Nové Strašecí dovedlo zápas do vítězného konce. Cenné tři body v jihu Čech pomohly Středočechům udržet druhé místo v tabulce 1. ČNHbL.

Branky: 43. Supek (Kiss, Majerik) - 20. Průša (Douša), 25. Duchoň, 34. Husák (Ryss). Vyloučení: 8:6, navíc Plášil 5 + do konce utkání - Ryss 5 + do konce utkání, Čížek 10 minut. Využití: 1:2.

Strašecí: Šnobl - Kuna, Douša, Duchoň, Daenemark, Husák - Průša, Lev, Hošek - Wittmayer, Petrus, Černý - Horáček, Ryss, Čížek.

Výsledky: Tatran Třemošná - Ježci Heřmanův Městec 5:2 (3:1,2:0,0:1), Ďáblové Praha - Paramo Svítkov Stars Pardubice 4:1 (0:0,1:1,3:0), Pento Most B - Jestřábi Přelouč 9:4 (3:0,0:2,6:2), Killers Litoměřice - Kovo Praha 2:3 (2:2,0:1,0:0), Olymp Jindřichův Hradec - HBC Nové Strašecí 1:3 (0:0,0:2,1:1).

Nové Strašecí v Českém poháru končí, stop mu vystavil pražský Kert Park

Pohárové utkání nabídlo reprízu loňského finále národní ligy. Na hřišti Nového Strašecí byli úspěšnější hosté. Pražané vyhráli 5:2 díky dvojici Plzák - Kruček, kterou Novostrašečtí nedokázali uhlídal. Domácí sice vedli 1:0, hosté ale zápas otočili na 5:1 v jejich prospěch. Za domácí jen snížil Čížek. Nové Strašecí i přesto, že nebylo horší, prohrálo a z Českého poháru vypadlo.