Sedmadvacetiletý borec měl cíl skončit do dvacátého místa, a to se mu podařilo. V konečném hodnocení byl osmnáctý. "S časem ale spokojený nejsem. Chtěl jsem se konečně dostat pod čtyři hodiny," řekl s tím, že největší brzdou byla sluneční výheň, na kterou doplatil při závěrečném běhu. Šel do něj s průběžným časem 2:45 hod a vidinou, že by mírným vylepšením osobního maxima mohl zmíněnou hranici pokořit. Tudíž za to vzal.

SK Hřebeč - TJ Unhošť 5:3, ,I.B třída skupina A, 4. 6. 2017 / Akce "Dneska první liga"
V derby ve Hřebči vyhrál fotbal

"Po desátém kilometru jsem hodně zvolnil a byl jsem rád, že jsem vůbec doběhl do cíle," přiznal a dodal, že hodně lidí závod vzdalo. Oproti loňsku, kdy bylo výrazně chladněji, běžel o deset minut pomaleji. Tomu odpovídal výsledný čas 4:12 hod.

U triatlonu je zásadní, aby se sešly všechny disciplíny. Pokud by se to povedlo, mohl atakovat desátou příčku. "Plaval jsem rychleji než jindy, tam to bylo super, a také na kole jsem si držel svoje svižné tempo. Bohužel běh jsem nezvládl," posteskl si.