Tvrdý direkt přišel z Vlašimi

Kladno – Od začátku podzimní části dostali hokejbalisté Alpiqu Kladno na domácím hřišti pouhé tři branky. O víkendu bylo ale vše jinak.

4.11.2014

David Šrámek (vpravo) v souboji s Vlašimí.Foto: Kladenský deník / Bohumil Kučera

Defenzivu Kladna potrápil už v sobotu Most, jemuž ovšem čtyři góly na body nestačily (7:4). V nedělním taháku celého extraligového podzimu však největší rival Alpiqu, Vlašim, překonal oba kladenské gólmany Jirotku i Hájka dohromady šestkrát a odvezl si vysokou výhru 6:3.

Alpiq tak propásl možnost dostat se na první místo tabulky, to uhájila bez sebemenších pochybností Vlašim. A jasně deklarovala, že na jaře bude jejím hlavním cílem sesadit z mistrovského trůnu Alpiq, který ji tam odsud vystrnadil.
V sobotu ještě svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece problémy ustáli. Most sice vedl v úvodu druhého dějství už 0:2, ale v polovině duelu přišla kladenská smršť, dvě branky během deseti vteřin a obra skóre. Severočeši sice kousali dál, ale v hektickém závěru plném potyček a faulů nakonec za stavu 5:4 domácí ještě dvakrát skórovali a připsali si povinné tři body.

V neděli však Alpiq prožil šok. Vlašim za šest minut překonala brankáře Jirotku hned třikrát a ten odešel na střídačku. Do hry šel Hájek, který chytal už v sobotu a takovou porci minut si užil v extraligové kariéře poprvé. Kladeňáky nastartovaly dvě slepené trefy Pospíšila a Štěpáníka, pak dokonce sahali několikrát po vyrovnání, ale ve druhém dějství ho další chyby v obraně poslaly na dno. Během tří minut se prosadili hostující Blaško, Dušek a Střeska a Vlašim si pak už pouze náskok 2:6 kontrolovala a pouze nechala Štěpáníka snížit.

Přesto byl duel ozdobou hokejbalu. Nechyběly parádní akce, střely, šance, fauly, potyčky. Nuda ani na vteřinu. „Z tribuny se mi zdálo, že je to ještě o level výš než to bylo před týdnem s Nitrou a je jen škoda, že nepřišlo víc lidí tak jako právě na Slováky," malinko litoval zkušený útočník Alpiqu Petr Ogurčák.

Ten bohužel nehrál, protože v závěru duelu s Mostem utrpěl zlomeninu zápěstí. Zajímavostí je, že i s takovým zraněním ještě proti Mostu skóroval. "ještě jsem měl v sobě adrenalin, ale večer mi ruka otekla musel jsem k doktorovi. Bohužel, je to zlomené a čtyři týdny si nezahraju," říkal rozmrzelým hlasem Petr Ogurčák.

„Byl to asi náš nejlepší zápas v sezoně. Neuvěřitelně nám vyšel začátek, kdy jsme dali dva góly, ubránili minutu ve třech a dali hned třetí gól. Pak jsme trochu polevili, Kladno náskok stáhlo a mělo šance i na vyrovnání. Od druhé třetiny jsme opět zapnuli, výsledkově zápas rozhodli a ve třetí třetině již výhru pohlídali," radoval se po zápase gólman Vlašimi Michal Straka.

4.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Auto se i s popeláři zřítilo z desetimetrového srázu.

U Libušína se zřítil popelářský vůz ze srázu, dva lidé jsou zraněni

V Kladně Dubí se srazil ford motorku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Lhota nemá dost. Přivedla i Romana Bednáře!

Lhota – „Posila jako hrom, už to mohu potvrdit. Těšíme se na něj,“ řekl kouč fotbalistů Lhoty Zdeněk Kudela, jehož tým loví na startu nového ročníku krajského přeboru posilu za posilou. O kom tentokrát mluvil? O Romanu Bednářovi!

Ve Zvoleněvsi havarovala řidička, její auto skončilo v poli

Zvoleněves - /FOTOGALERIE/ Při projíždění obce Zvoleněves nezvládla v neděli v podvečer mladá šoférka řízení a se svou červenou Škodou Felicií vjela do příkopu, kde se auto převrátilo přes střechu a skončilo na kolech v bramborovém poli. Informaci o nehodě potvrdil Kladenskému deníku policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

OBRAZEM: Na vodárně zněla tvrdá muzika

Stochov - Zhruba dvě stě fanoušků opravdu tvrdé muziky si nenechalo ujít sobotní Vodárnafest. Na pódiu se vystřídaly harcorové a punkové kapely Satisfucktion, pořádající domácí E.O.S., dále Projekt Parabelum, Senzorshit, Meresiew, Emphatic a Stuck in Mind.