„Přesně jsme věděli, co od Kladna čekat, a to se potvrdilo. Jakmile vedlo, přitvrdilo na servisu a my jsme s tím měli problém,“ uvedl trenér hostů Petr Brom.

Středočeši v úvodním setu na chvíli strhli vedení na svoji stranu, pak ale dvakrát zaútočili do autu (11:12) a od té doby výborně podávající Jihočeši ovládli palubovku. „Potvrdilo se to, z čeho jsem se obával, projevila se na nás herní pauza a udělali jsme plno nevynucených chyb. Soupeř se ani nemusel moc snažit,“ mínil trenér Jindřich Licek.

Ve druhém Jihostroj dokázal několikrát vymazat slibný náskok domácích a do koncovky se šlo s těsným vedením Kladna. První setbol po nepřesném útoku Motyse hosté ještě ubránili, ale při druhém opět jejich univerzál servíroval do sítě.

Poslední dva sety už Kladno dirigované výtečným nahrávačem Skladaným zápasu kralovalo. Na začátku třetího tahalo za delší konec provazu. avšak Budějovičtí po Linzově smeči do sítě vedli 11:10. V dalším průběhu se domácí diváci dostali do varu. Právě při Linzově servisu nahrálo Kladno šest bodů a svůj náskok si v klidu pohlídalo. Böhm esem získal první setbol a při druhém sadu ukončil Sobotkův blok.

V posledním dějství domácí hýřili sebedůvěrou a nadšené diváky odměňovali nádhernými body, zatímco Jihočeši v sobě sílu na zvrat nenašli. „Od třetího setu nám začaly fungovat automaty, které umíme. Soupeře jsme k ničemu nepustili,“ pochvaloval si Licek.

Kladno – Č. Budějovice 3:1 (-17, 23, 17, 15).

Čas: 103 minut. Diváci: 400. Stav série: 1:0.