České Budějovice – Kdo viděl čtvrteční souboj Budějovic s Kladnem, nedával před čtvrtým finálovým utkáním Středočechům šanci. Ti se však ukázali v jiném světle a málem zklamali zaplněné hlediště očekávající třetí korunovaci domácích v řadě. Vedli 2:0, avšak domácí dokázali zápas zvrátit a opět vybojovat titul. "Bylo to krásné, pro nás poučněfinále, získané zkušenosti se nám jednou vrátí," prohlásil trenér Kladna Jindřich Licek.

24.4.2009

Útočí Karel Linz.Foto: Václav Pancer

O osudu prvního setu, v němž měli hosté převahu, rozhodl smečař Linz. Jeho eso na 20:23 bylo zlomové.

Ve druhém hosté šňůrou pěti bodů otočili stav na 20:21, vítěz sady ale byl znám až dlouho potom. Domácí nevyužili setbol, zatímco hosté svůj čtvrtý ano.

Třetí set zastihl Kladno v útlumu a také ho hladce prohrálo. V dalším úřadoval domácí Bonini, vyrovnal na 20:20 a pak dvěma esy získal klíčový náskok. "Prohráli jsme si to ale sami ve dvou případech laxně zahranými míči.Tím jsme soupeře nastartovali,"litoval Licek a k setu ještě dodal: "V pravou chvíli třikrát v náš neprospěch chybovali rozhodčí, asi podlehli atmosféře. To ale naši porážku nezavinilo."

V tie-breaku se opět po Boniniho přímém bodu točily strany za stavu 8:6, hosté užna zvrat neměli. "Už jsme neměli vnitřní sílu, zatímco domácí byli v euforii," dodal Licek.

České Budějovice - Kladno 3:2 (-22, -27, 15, 22, 9). Konečný stav série: 3:1 (3:2, 2:3, 3:0, 3:2).

24.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Lidé se naposledy rozloučili se zesnulým řidičem

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Kružík byl rok pryč. Vandr ale považuje za užitečný

Kladno – Dobrý bruslař. Hbitý. Šikovný. A velmi mladý. Kladenskému hokejovému útočníkovi Danielu Kružíkovi je teprve 20 roků a právě si vybojoval smlouvu s Rytíři. Ještě před rokem přitom tenhle odchovanec v kádru koučů Patery a Kaberleho nezůstal a putoval na zkušenou do Slavie.

Práce na rekonstrukci pergol v Kladně zdárně pokračují

Kladno /FOTOGALERIE/ - Práce na rekonstrukci pergol na třídě Československé armády, které vyjdou zhruba na 25 milionů korun, město zahájilo už na jaře. Po jejich ukončení by se měla podloubí a přilehlé okolí zásadně změnit. Ještě na počátku léta si místní stěžovali, že se dělníci prý moc nepředřou, nicméně, v současnosti to vypadá, že už skutečně více přiložili ruku k dílu. Ať už to na první pohled vypadá pro laika jakkoli, podle mluvčí kladenského magistrátu Lenky Růžkové, by měla být ulice hotová dokonce dříve, než stanovuje prosincový termín.