Už při první rundě podání Sládečka odskočili hosté o čtyři body, a jelikož se takovému počinu nikdo z domácích nepřiblížil a tým zaostával i v dalších činnostech, skončil první set hladkou výhrou Jihočechů 21:17.

Bitvou nebyly proti předpokladům ani následné dvě sady, jen se gard totálně otočil. Druhé dějství začalo Kladno tříbodovou šňůrou, která postupně narostla hlavně díky třem esům univerzála Svobody a jeho báječnému jednobloku až na deset bodů – 25:15.

Domácí tak skóre vyrovnali a dovedli udržet laťku vysoko i ve třetím dějství. Poprvé bylo skóre chvíli vyrovnané, až do stavu 8:8, jenže pak svěřenci kouče Jindřicha Licka předvedli v krátkém sledu čtyři povedené bloky a odrazili se tak k další hladké výhře 25:18.

V posledním setu dokázalo Kladno v jaké je pohodě, až málem přišlo o pětibodový náskok – okamžitě ho však získalo zpět a sebevědomě ho dotáhlo k vítězné koncovce. Druhý mečbol proměnil Svoboda.

Kladno – České Budějovice 3:1 (–17, 15, 18, 19). Rozhodčí: Hudík, Labašta. Čas: 110. Diváci: 300.

Kladno: Fokt, Skladaný, Sobotka, Svoboda, Linz, Böhm, libero Minařík. Střídali: Šrámek, Diviš, Barák.