Propadák v koncovce a s nadějemi byl amen

Kladno - Extraligoví volejbalisté Kladna nepochopitelně projeli koncovku výtečně rozehraného prvního setu středočeského derby s Příbramí, která si posléze odvezla výhru 3:0.

11.12.2010

Brownhouse volleyball KladnoFoto: Bohumil Kučera

„Myslím, že byla zasloužená,“ mínil trenér vítězů Jan Svoboda. Jeho protějšek Jindřich Licek konstatoval, že se opět projevilo, že Kladno hraje jen chviličku. „To ani nejde koučovat, když se všichni bojí dotknout balonu,“ prohlásil roztrpčeně.

Kladno si euforii ze čtvrtečního úspěchu v Odolena Vodě přeneslo do úvodní sady. Než se opozdilci stihli usadit v hledišti, svítil na ukazateli stav 9:1.

Příbram sice stáhla ztrátu na rozdíl pouhých tří bodů, jenže domácí měli brzy náskok zpátky (24:18) a nic nenasvědčovalo, že by se v koncovce mělo něco změnit.

Hosté však při servisu kapitána Havrlíka odvrátili pět setbolů, pak další dva a sami sóloblokem Kriška proměnili svůj první! „Bylo to jako ve čtvrtek, ale v obráceném gardu,“ připomněl kladenský trenér úvodní sadu zápasu v Odolena Vodě.

Domácí po zpackaném závěru klesli do kolen a v dalším průběhu jen dotahovali náskok Příbrami. Sice druhý set trošku zdramatizovali odvrácením tří možností soupeře sadu ukončit (21:24), při čtvrté však domácí kapitán Fokt poslal servis do autu.

V posledním dějství si Kocouři vybrali dvě slabší chvilky, zápas přesto v klidu dotáhli do vítězného konce.

Příbramský kormidelník Svoboda uznal, že Kladno úvodní část promarnilo. „Od druhého setu jsme už byli lepší v obraně a důraznější na útoku. To rozhodlo,“ mínil.

Trenér Kladna Licek řekl, že na soupeře měli. „První set hrajeme výborně, pak najednou všichni klesnou do kolen a nikdo to na sebe nevezme. Je to škoda, dnes byla Příbram jednoznačně k poražení,“ posteskl si.

11.12.2010

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Rytíři Kladno – Slavia Praha 1:9, příprava 23. 8. 2016

Rytíři v úterý vyzvou v odvetě Slavii

Krimimix: Ujíždějící řidič a zloděj v obchoďáku

Kladensko - Přinášíme výběr krimi zpráv z regionu.

Výluka na kladenské trati se mění. Přibývá další

Střední Čechy - Na železniční trati z Masarykova nádraží v Praze směrem na Kladno a Rakovník platí od počátku července v souvislosti s uzavřením dlouhodobě rekonstruovaného Negrelliho viaduktu v Praze výlukový jízdní řád. Ode dneška do 3. září se výluka rozšíří.